Koło Bluesa Festiwal – Jan Gałach Band

7 lipca Jan Gałach Band uświetni Koło Bluesa Festiwal, który odbędzie się po raz kolejny w Kole nad Wartą. Trwać będzie w dniach 6-8 lipca 2012 roku i połączony będzie ze zlotem motocykli i zabytkowych aut. Jan Gałach Band wystąpi na Koncercie Galowym, na którym zagrają między innymi: “Domniemani” z Ostrowa Wielkopolskiego, Johny Coyote, warszawski zespół Roxta oraz Ghetto z Kutna. Dzień wcześniej na scenie w Kole wystąpi zespół 4Szmery, który gościliśmy na Bies Czad Bluesie w poprzedniej edycji.

Zespół wystąpi w składzie:
Karolina Cygonek – wokal
Jan Gałach – skrzypce
Borys Sawaszkiewicz – klawisze
Marek ” Pegaz” Kobus – gitara
Marek Idzik – bas
Jakub Fiszer – perkusja

8 lipca zespół wystąpi w Katowicach, na cyklicznej imprezie Blues na Mariackiej /Young Voices of Blues/. Na stronie internetowej mariacka.eu czytamy:

Karolina Cygonek
Śpiewała w funk-rockowej grupie Black Volga. Współpracowała też m.in. ze znaną formacją jump-bluesową Banaszak And The Best. Chętnie bierze udział w najróżniejszych jam sessions, podczas których jest nieobliczalna, a jej brawurowe interpretacje przechodzą do historii wielu imprez bluesowych. Najlepsza wokalistka bluesowa roku 2007 i 2008 wg. czytelników Twojego Bluesa i uczestników forum internetowego Okolice Bluesa .
Z zawodu dziennikarka, poliglotka, a z pasji podróżniczka a przede wszystkim wokalistka śpiewająca w klimacie bluesa i jazzu.

Jan Gałach
Jest jednym z bardziej rozchwytywanych muzyków. Traktuje skrzypce w sposób który się zapamiętuje. Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą.
Gra z własnym zespołem i gościnnie w różnych innych składach. Między innymi z Martyną Jakubowicz i właściwie z całą czołówką sceny bluesowej i rockowej. Lista jest długa i imponująca
Od wielu lat organizator corocznego Koncertu Świątecznego i koncertów w ramach „Rawy Blues” które cieszą się wielkim powodzeniem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.