Joanna Pilarska i Na Drodze – Tam, gdzie zaczyna się mój świat

Płytę “Tam, gdzie kończy się mój świat” stworzyli i zagrali na niej, stali bywalcy Bies Czad Bluesa: Joanna Pilarska, Arek Zawiliński, Roman Ziobro, Przemo Chołody, Grzegorz Zawiliński, Grzegorz “Kołek” Grądalski. Parę słów o płycie.

Joanna Pilarska & NA DRODZE – ta nazwa zaistniała w lipcu 2006 r. podczas przyjacielskiego spotkania miłośników bluesa w Bieszczadach. Wcześniej Joasia znana była z całkiem udanych prób poezji śpiewanej oraz, bliżej bluesa, z żeńskiego trio oraz formacji blues-rockowej. Arek Zawiliński, twórca większości programu, prowadził akustyczny projekt NA DRODZE, wcześniej z bratem Grzegorzem współtworzył bluesrockową KROPLĘ ŻYCIA. Romek Ziobro, to w piosence człowiek-instytucja, podobnie jak w bluesie Przemek Chołody. Taki zestaw muzyków wiele obiecuje. Każda z indywidualności na płycie odcisnęła swój ślad. Akustyczny blues z elementami country i folk, to muzyczna kategoria programu. Przede wszystkim zaś – piosenka autorska, prosta w swej formie, nieudziwniona, mówiąca najkrócej o tym, co czujemy, co przeżywamy. Można by rzec – w swej postaci piękna i naturalna jak Bieszczady – kraina, w której zespół się narodził, tam, gdzie zaczął się ich świat. Sama Joanna otrzymała “srebrne skrzydło” czyli drugą nagrodę na Festiwalu Bieszczadzkie Anioły w 2005 r.

Utwory:
1.Jest taki świat (sł. i muz. A. Zawiliński) 4:34
2.Stara pieśń (sł. i muz. A. Zawiliński) 4:15
3.Za ptaki bez gniazd (sł. i muz. A. Zawiliński) 5:48
4.Piosenka dla tych, którzy się rozstają (sł. J. Baran, muz. A. Zawiliński) 3:02
5.Piosenka do kawy (sł. i muz. A. Zawiliński) 3:40
6.Tam, gdzie zaczyna się mój świat (sł. i muz. A. Ciborski) 5:29
7.Piosenka o młodym Joe Boo (sł. i muz. J. Pilarska) 3:43
8.Mruczanka dla Szpileczki (sł. i muz. J. Pilarska) 5:37
9.Na drodze do nikąd (sł. i muz. A. Zawiliński) 4:58
10.Ja i Bobby (sł. P. Małolepszy, A. Zawiliński, muz. K. Kristofferson) 6:45

Firma fonograficzna: Dalmafon – 2008
Zespół: Joanna Pilarska – śpiew; Arek Zawiliński – gitara akustyczna, banjo; Grzegorz Grądalski – gitara akustyczna; Grzegorz Zawiliński – perkusja; Roman Ziobro – gitara basowa; Przemo Chołody – harmonijka ustna.

Płyta do kupienia: merlinmuzyka.pl

Ciekawostka znaleziona w internecie:  Joanna Pilarska i Na Drodze /plik PDF/.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.