Jimiway Blues Festival 2014

Towarzystwo Adoracji Bluesa i Rocka ’70 i Ostrowskie Centrum Kultury zapraszają na tegoroczny Jimiway Blues Festival, który odbędzie się w dniach 17-18 października 2014 roku (OCK, Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 2)

Jimiway Blues Festival – międzynarodowe, październikowe święto bluesa w Ostrowie Wielkopolskim, forum dla gwiazd i wielbicieli gatunku. Z powodzeniem prezentujące zarówno uznanych artystów, jak i debiutantów. Oprócz koncertów na głównej scenie co roku odbywają się wystawy towarzyszące, jam session, koncerty akustyczne.

jimiway_blues_festival_2014_plakatFestiwal powstawał wiele lat, jednak swój początek i praktyczny wymiar ma od 1994 r. Na festiwalowej scenie wystąpiło przez te 20 lat wielu znakomitych bluesmanów ze świata i kraju, m.in. Chris Farlowe & Norman Beaker Band – GB, Kenny Neal Band – USA, Joe Louis Walker – USA, Popa Chubby– USA , Tommy Castro and The Painkillers- USA , Nick Moss – USA, Curtis Salgado – USA, Tadeusz Nalepa, Dżem, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Leszek Cichoński & Workshop, Irek Dudek, Cree, Kasa Chorych, Hoodoo Band, JJ Band i wielu innych. Wszystko za sprawą twórcy i dyrektora festiwalu Benedykta Kunickiego, który wraz z zespołem organizacyjnym Stowarzyszenia TABiR’70 co roku przygotowuje to niezwykłe wydarzenie oraz dzięki wsparciu finansowemu władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Województwa Wielkopolskiego oraz prywatnych sponsorów. Minione dwudziestolecie festiwalowych edycji było zawsze dla wielu świętem bluesa w najlepszym wydaniu.

Wykonawcy tegorocznej edycji to:

Piątek – 17 października 2014 godz. 19.00
TWO TIMER – PL – Who Knows
CARLOS JOHNSON & HOODOO BAND – USA/PL
JOHN NEMETH – USA

Sobota – 18 października 2014 godz. 19.00
JJ BAND – PL
EB DAVIS & THE SUPERBAND – USA
LARRY McCRAY BAND – USA

Jam Session – Mała scena
Tandeta Blues Band & Czerwony Kogutek

Corocznie festiwal adorują :
Jan Chojnacki – PR Trójka- Warszawa,
Ryszard Gloger – Radio Merkury – Poznań,
Benedykt Kunicki – JIMIWAY – TABiR 70 – Ostrów Wielkopolski.

Karnety i Bilety /numerowane miejsca/ będą do nabycia w kasie OCK oraz na: http://www.bilet.pax.pl/ od dnia 08 września 2014r. od godziny 8.00.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.