GRUFF! – Johnson’s Business

Można już zakupić debiutancką płytę zespołu GRUFF! „Johnson’s Business”.

Płyta do nabycia na Allegro w cenie 35 złotych – LINK.

Debiutancka płyta „Johnson’s Business” to podsumowanie dwóch lat pracy muzyków, i wybuchowy efekt tworzącej się między nimi chemii. Oparta niemal w całości na autorskim materiale, opowiada proste historie o miłości i morderstwach, stawia siermiężne work songi obok lekkich piosenek o przyziemnych sprawach, raczy dźwiękami lekkimi i przyjemnymi, jak i ciężkimi groove’ami, miesza proste, live’owe granie z nowoczesnymi , elektronicznymi trikami… A nad tym całym zamieszaniem wisi ujrzana we śnie wizja Roberta Johnsona, który, podniósłszy się z grobu, kościstą łapą wymierza sprawiedliwość na nieszanujących jego spuścizny muzykach. Czy GRUFF! sam wystawia się na gniew pradawnego bluesmana? Posłuchajcie sami.

Johnson’s Business – lista utworów:
1. Berta, Berta 3:44
2. The Good Guy 4:44
3. Mr. Johnson 3:43
4. Teeth in the Ground 3:40
5. Let Me Play My Music 3:07
6. All I Wanna Do 3:11
7. Leave This Time 3:30
8. The Morning 2:41
9. The Mall 2:46
10. Good Advice 2:19
11. Two-foot Machete 3:27
12. Well Oh Well 5:23
13. Daydreaming 3:47

GRUFF!-Johnson's _Business_cd2
Foto: Jarek Ratajczak (chwali się, że już ma)

GRUFF!, czyli bluesowo-eklektyczne trio powstałe z duetu Przytuła & Kruk, od maja 2013 roku przemierza sceny w Polsce i za granicą, wywracając do góry nogami wszystko, co dotychczas kojarzyło się z „bluesrockowym” graniem. Grali na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce, a także na wielkich międzynarodowych imprezach m.in. Sziget Festival (Węgry), Beseda u Bigbitu i Blues Alive (Czechy). Blues z Delty Mississippi to podwaliny ich stylistyki która w dynamiczny i nieprzewidywalny sposób lawiruje od nastrojowych ballad, przez rockowe piosenki, aż po heavymetalową łupankę. Czarny głos i wyjątkowe umiejętności Bartka Przytuły rozkładają na łopatki, potężne brzmienie elektrycznej gitary Dobro Tomka Kruka sprawia że nikt nie zastanawia się, dlaczego nie ma basisty, a perkusja Maćka Kudły, to rytmiczna lokomotywa tej niepowstrzymanej maszyny.

GRUFF!_photo_Tim_Churcher_timchurcherphotography.co.uk

Uwaga! Płytę kupujesz bezpośrednio od muzyków – z racji trasy promującej płytę przesyłki mogą się odbywać z opóźnieniem, zawsze jednak będziemy starali się wysłać krążek w ciągu tygodnia od zakupu. Płytę możesz też odebrac osobiście w Krakowie, a w ogóle to najlepiej na jednym z koncertów:

2.06 – Gliwice – Śląski Jazz Club
3.06 – Poznań – Alligator
4.06 – Łomianki k/ Warszawy – Jack’s Bar
6.06 – Zielona Góra – Piekarnia Cichej Kobiety
7.06 – Gdynia Blues Festival
25.06 – Kraków – Cafe Szafe
26.06 – Głogów – Piwnica Świętego Mikołaja
4.07 – Olsztyn – Olsztyńskie Noce Bluesowe
17.07 – Ścinawa – festiwal Blues nad Odrą
9.08 – Chorzów – Lauba Pełno Bluesa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.