Dzień Bluesa w Progresja Music Zone

Klub Progresja Music Zone (Warszawa, Fort Wola 22) zaprasza wszystkich fanów niekomercyjnego brzmienia na wyjątkową imprezę – Dzień Bluesa.

Dzień Bluesa to pierwsza tego typu impreza w tym roku w stolicy i jeśli tylko spotka się z Waszym uznaniem na pewno nie będzie ona ostatnią. Na scenie wystąpi 5 polskich zespołów. Wydarzenie uświetni m.in. grupa założona przez byłych muzyków legendarnego zespołu Breakout, czyli OLDBREAKOUT.

Bilety (przedsprzedaż – 50 PLN / w dniu koncertu – 60 PLN) można kupić na stronie Progresji – LINK

Wystąpią:
Oldbreakout z Natalią Sikorą
28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza, w Józefowie pod Warszawą, w ramach dorocznego festiwalu “Lep na bluesa” odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout. Na scenie pojawili się Józef Hajdasz, Krzysztof Dłutowski, Winicjusz Chróst, Zbigniew Wypych, Wojciech Morawski i Kazimierz Pabiasz. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków i publiczności występ stał się naturalnym impulsem do wznowienia działalności muzycznej.

Magda Piskorczyk
Wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, “czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro- amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynaro-dowych.
Magda znana jest ze świetnego kontaktu z publicznością, którą wciąga na przemian do swobodnej zabawy lub głębokiej refleksji.

progresja_2015_dzien_bluesaLester Kidson Power Trio
Trio założone i prowadzone przez kanadyjskiego o polskich korzeniach wokalistę i gitarzystę Lestera Kidsona, przedstawiające żywiołową, energetyczną i elektryczną odmianę amerykańskiego blues-rocka.
Lester Kidson – gitara, śpiew
Adam Gordon – bass
Nazim „Ziutek” Alijew – perkusja

Promil Bluesa
Zespół Promil Bluesa powstał na początku roku 2013.
Muzyka Promila Bluesa to swoista fuzja rocka, bluesa i jazzu.
Koncerty zespołu to ogromna porcja energii jak również lirycznej zadumy i melancholii.
Mocne riffy gitarowe, subtelne brzmienie klawiszy, charakterystyczny głos wokalisty, motoryczna sekcja rytmiczna tworzą niezapomnianą atmosferę na koncertach grupy.
Rafał Pluta – bas
Piotr Bajus – gitara
Artur Mikołajski – instrumenty klawiszowe
Adam “Blacha” Blaszyński – perkusja
Robert Tyc – śpiew

Blues Time
Zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country, country ballady, czy blues-rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi.
Jacek Karpowicz – harmonijka
Włodzimierz Tyl – klawisze
Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, cigar box, kazoo, śpiew
Piotr Głudkowski – bas
Jacek Alka – perkusja.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.