Chołody Blues Trio – Crazy Driver

W przepastnych zasobach internetu wyszukaliśmy płytę, można by rzec, historyczną. Mówimy tu o płycie Crazy Driver, która jest zapisem koncertu Chołody Blues Trio z 1999 roku. Na CD znalazło się 14 utworów nagranych w następującym składzie:
PRZEMEK CHOŁODY – voc, har, git
FILIP JURCZYSZYN – bass
PRZEMEK CIOCH – drums.

Przy okazji tej płyty parę słów o Przemku Chołodym i Filipie Jurczyszynie, którzy są nieodłącznymi postaciami Bies Czad Bluesa.

Przemysław Chołody to jedna z wiodących postaci bluesowej harmonijki ustnej w Polsce. Ze swym zespołem CHOŁODY BLUES TRIO (zamiennie QUARTET), istniejącym od 1998 roku, brał udział m.in. w festiwalu RAWA BLUES 2000, krakowskich ZADUSZKACH JAZZOWYCH w roku 2003 czy festiwalu WARSAW BLUES NIGHT w roku 2004. Z zespołem gościnnie występowali m.in. Sławek Wierzcholski i Tadeusz Pocieszyński. Przemek jest laureatem festiwalu FAMA 2004 w Świnoujściu, współpracował z Magdą Piskorczyk, ma na swym koncie okazjonalne występy z Carlosem Jonhsonem i Mirą Kubasińską. Wspólnie z Tadeuszem Nalepą nagrał w 1997 roku muzykę do filmy „Spona”. CHOŁODY BLUES TRIO legitymuje się zarejestrowaną w 1999 roku płytą „Crazy Driver”. Obecnie Przemek jest członkiem zespołu STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO, wiodącym na polskiej scenie poezji śpiewanej. Znakiem rozpoznawczym Przemka jest doskonała technika gry na harmonijce unisono z gitarą. Jest to cecha wyróżniająca go w gronie kolegów po fachu, tak w kraju jak i poza jego granicami.

Filip Jurczyszyn – basista, współtwórca warszawskiej formacji funk Easy Band All Stars, później podpora dancehallowego Cinq G, od 2005 członek zespołu Ani Dąbrowskiej. Współpracował i/lub nagrywał również m. in. dla Wojciecha Waglewskiego (Polskie Gitary Grają Hendrixa); Danuty Błażejczyk; Chołody Blues Trio; Pralnia Blues Band; WWO; Vienia&Pelego; Jazz Friends oraz Irish Connection. Powiązania ostatnie Filipa, to zespół Ani Dąbrowskiej i trio Sqbass.

PS: niestety, jak widać powyżej, mamy tylko taką reprodukcję okładki płyty Crazy Driver. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu większego formatu, to prosimy o przesłanie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.