Blues Time to kontynuacja tradycji zespołu założonego przed laty przez Tomka Bieleckiego – „BLUES 66”. Powstał w roku 2010. Grupa przyjaciół, bywalców legendarnej restauracji/klubu/baru Fregata na Saskiej Kępie, któregoś dnia przytargała instrumenty i zaczęła tam grywać. Występowaliśmy tam regularnie w każdy wtorek, co stało się swoistą tradycją w tym „kultowym” miejscu i przyciągało wielu słuchaczy. Wielokrotnie graliśmy w Surf Clubie na Pradze. Często zapraszano nas do innych klubów, jak Mechanik, Zachęta, Baszta, Steel Rose, legendarna Ćma Barowa oraz 2 Koła, jak również lokali „Murzynek” na Starówce i „Bistro 32” w Śródmieściu. Gościmy na scenach Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Promu Kultury Saska Kępa, KK Gocław, OSP Saska Kępa, PMDK oraz Klubu Hefajstos w Otwocku. Braliśmy kilkakrotnie udział w festiwalach „Lauba Pełno Bluesa” w Chorzowie, „Lep Na Bluesa” w Józefowie. Na festiwalu „Las, Woda & Blues” w Sławie, otrzymaliśmy w 2013 roku II Nagrodę w kategorii zespołów, a Nagrodę Indywidualną Festiwalu zdobył Zbyszek Jędrzejczyk. Regularnie bierzemy udział w obchodach Dni Saskiej Kępy. W styczniu 2015 zagraliśmy duży koncert w Klubie Progresja przed grupą Oldbreakout. Wiosną 2016 braliśmy udział w festiwalu „Rock v Muzei” w Bratysławie i prestiżowym Jimiway w Ostrowie Wlkp. W klubie „Beerokracja” w centrum Warszawy prowadziliśmy cykl koncertowy połączony z jam session Blue Monaday Blues Jam. Od roku 2017 prowadzimy Praski Blues w Centrum Promocji Kultury Praga Południe.
Zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country, country ballady, czy rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi. Przyświeca nam zasada dobrej zabawy z wspólnego, szczerego grania, przybliżaniu bluesa, bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów…
Ostatnie nasze płyty to „Koncert w Otwocku 2014” i EP „Studio Recordings” z 2016.
Krzysztof „Kompot” Domański
Znawca, koneser i wielbiciel klasycznego, wiejskiego bluesa z Delty Mississippi. Charyzmatyczny i żywiołowy harmonijkarz, autor polskich tekstów i muzyki do szeregu bluesowych songów. Założyciel grupy bluesowej 5 RANO, działającej w latach 1991 – 1995. W 1996 roku odnotował i z dumą wspomina kilka epizodów muzycznych z Pawłem Ostafilem. Obecnie z powodzeniem wraca na scenę bluesową.
Włodek Tyl
Pianista, wirtuoz klawiatury. Gra na fortepianie, organach. Wszechstronne zainteresowania realizuje również jako muzyk sesyjny. Udziela się w różnych projektach, od poezji śpiewanej Barbary Białowąs, przez chrześcijańskie grania z zespołem EL CAMINO i chórem WIWAT, do zespołów rockowych, np. KORPUS. Nie stroni od latynoskich brzmień Etno Libre, afrykańskich z Rickim Lion i wielu innych…
Zbyszek Jędrzejczyk
Wykonawstwo traktuje jako hobby i wielka pasję. Redaktor w kwartalniku „Twój Blues”, publicysta, fotografik i promotor muzyczny. Autor cyklicznej, autorskiej audycji bluesowej “Crossroads” w Radiu Wnet. Znawca bluesa i zwariowany kolekcjoner płyt. Gra na gitarze akustycznej, czasem na cigar-box, harmonijce i instrumentach perkusyjnych oraz śpiewa.
Piotr Głudkowski
Przeflancowany na bas gitarzysta, wychowany na wczesnym rock’n’rollu, boogie i The Beatles! Grywał już w szkolnych zespołach BOYS i REVOLS. 10 letnia współpraca z koscielnym zespołem Gospel, wkrótce zaowocowała bluesem. Epizod z punkową grupą ODLOT nie przekreślił do niego zamiłowania i hołduje mu do dziś, grając w kilku zespołach, np. SOULBUS.
Andrzej Kubacki
Gra na perkusji od 12 roku życia. Ukończył szkołę muzyczną „Bednarska” w klasie perkusji. Współpracował z wieloma stołecznymi teatrami, z Filharmonią Narodową. Lata 70 i 80 to okres współpracy z zespołami NASZA BASIA KOCHANA, POD BUDĄ. Uczestniczył w sesjach nagraniowych Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Andrzeja Trzaskowskiego i orkiestry Waldemara Parzyńskiego. Współpracował z całą plejadą gwiazd polskiej estrady. Występował w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, a nawet w egzotycznym Iraku. Grał z zespołami: ADAM’S FAMILY – muzyka The Beatles, BASEMENT PROJECT – blues, BLUSZCZ BAND – blues, STREFA 50 – country rock, QUASI SYMPHONIC ORCHESTRA – projekt Anna German. Obecnie współpracuje z zespołem POZNAKOWSKI BAND. Mówią na niego „Pan Bębniarz”. Może coś w tym jest…?
Najbliższe koncerty zespołu Blues Time:
- 24.05 (piątek, 20:00) – Lucky Sports Bar, Warszawa, Wawer, ul. Patriotów 195
- 25.05 (sobota, 17:00) – Święto Saskiej Kępy
- 30.05 (czwartek, 20:00) – Qlturalni Qlinarni /Q&Q/, Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41
- 01.06 (sobota, 17:00) – Galeria na wsi Niebrów, Niebrów 54 /Tomaszów Mazowiecki/