Blues Point – Po prostu…

Po prostu…, to płyta tegorocznych wykonawców na bieszczadzkich spotkaniach bluesowych, zespołu Blues Point.

“Wchodząc w posiadanie krążka zespołu Blues Point (Warszawa) nie sądziłem że tak miło zaskoczy mnie materiał na nim zawarty. Słuchałem od deski do deski parokrotnie i muszę powiedzieć, że zrobiliście chłopaki naprawdę świetną robotę. Włodek Sobczak (leader, wokal, gitary) ), Mirek Borkowski (wokal, gitary) i Arek Osenkowski (saksofon), to ekipa która zasługuje na to, by zwrócić na nich baczniejszą uwagę.

Płyta “Po prostu” zawiera 12 kompozycji w tym jedną instrumentalną która kończy krążek.

Większość utworów na płycie jest autorstwa Włodka Sobczaka, co tym bardziej się chwali, gdyż autorskie poczynania w ojczystym języku na naszej scenie nie należą do częstych zjawisk.

Aranżacje są bardzo fajne, różnorodność rytmiczna i rozwiązania muzyczne dają poczucie głębokich przemyśleń osób tworzących ten materiał. Gitary bardzo fajne i klarowne, bez wirtuozerii i niepotrzebnych dźwięków, które by rozpraszały uwagę i drażniły. Między galaktyczne dźwięki saksofonu nadają przepyszne klimaty, które znakomicie dodają ładunku nagraniom. Wokale wyraźne i czytelne, nie sprawiają kłopotu ze zrozumieniem ich przekazu.

Płytę słucha się swobodnie, co jest sporym plusem do zawartego na niej materiału, teksty też niczego sobie, polskie, zrozumiałe – docierają bez problemu do słuchającego. Faworytami z krążka dla mnie są numery: “Nowe życie” (skojarzenie z B.B Kingiem) – rewelacja!, “hej moja śliczna”, “Trzy szklanki Whisky” – to moje klimaty!

Ze spokojem mogę polecić ten krążek wszystkim, którzy lubują się w polskich klimatach… “bluesowych”.

Płyta wydana własnym sumptem. Studio Blues&Rock Studio, realizacja i mastering Włodek Sobczak. Projekt graficzny okładki Monika Sobczak.”

Źródło: www.blues.com.pl /olekblues/

Płytę można kupić w sklepie zespołu /link/.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.