Blues na niedzielę – Przytuła & Kruk

25 listopada 2012 r. o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej Staromiejskiego Domu Kultury (Warszawa, Rynek Starego Miasta 2) na cyklicznej imprezie “Blues na niedzielę” wystąpi duet Przytuła & Kruk.

„Blues na niedzielę” – cykl koncertów, które są organizowane w Staromiejskim Domu Kultury co najmniej raz w miesiącu – zgodnie z nazwą – w niedzielę. Jego historia sięga 2001 roku, kiedy po raz pierwszy pojawił się jako integralna część festiwalu „Scena Letnia” w Lapidarium (obecnie w Arkadach Kubickiego). Żywiołowe przyjęcie ze strony widowni spowodowało, iż od września 2010 roku kontynuowane są koncerty także w kolejnych miesiącach roku, tworząc jedyny tego typu cykl w Warszawie, uzupełniający lukę w bluesowej ofercie stolicy.

Koncerty odbywają się w Sali Kameralnej – bogatej w długoletnie tradycje artystyczne, tworzące niezwykły klimat miejsca, sprawiający iż występy są zawsze wyjątkowym przeżyciem zarówno dla widowni jak też dla artystów.
Dotychczas wystąpili  w SDK m.in.: Przytuła & Kruk, Pilarska & Gąszewski, Hard Times, Los Agentos, Elżbieta Mielczarek & Leszek Winder, Na Drodze, Tymkoff & Łęczycki, Bluesmaszyna, Werbińska & Pawlina, Marek Makaron & Dawid Wydra, Jutas & Topolski, Szulerzy, Noel Coutts, Bluesferajna, Greene&Price&Wiśniewski, Wolna Sobota, Slow Ride…

PRZYTUŁA & KRUK
Bartosz Przytuła – vocal, harmonica
Tomasz Kruk – dobro, banjo, acoustic guitar

Był Sobie Blues 2010 – Przytuła & Kruk (13.08.2010 r.)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.