Blues Express 2015

Tegoroczny Blues Express odbędzie się w dniach 10 i 11 lipca 2015 roku.

Blues Express to niezwykły, jedyny w swoim rodzaju festiwal łączący bluesa z koleją. Od ponad dwudziestu lat istotą i najważniejszym elementem całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę, ale przede wszystkim ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych, z bardzo, kiedyś, ważnym szlakiem kolejowym oraz promocję muzyki bluesowej. Blues_Express_2015_plakat

Zawsze w przeddzień przejazdu pociągu ma miejsce trzygodzinny koncert bluesowy w Pile. Następnego dnia na dworcu w Poznaniu, w samo południe, rozpoczyna się główny dzień Festiwalu. Skład wagonów Blues Expressu obowiązkowo ciągnie parowóz. Bluesa, można usłyszeć nie tylko podczas jazdy pociągu ale również na siedmiu kolejnych stacjach: w Poznaniu, Rogoźnie Wlkp., Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie. Na każdej z wymienionych stacji gra inna kapela bluesowa, a widownię tworzą nie tylko pasażerowie Blues Expressu, ale również pasażerowie innych pociągów, a także mieszkańcy danej miejscowości tłumnie przychodzący zobaczyć raz w roku „to cudo”.

Tradycyjnie inauguracyjny koncert Festiwalu Blues Express odbędzie się w Pile, na ul. Śródmiejskiej (godz. 18:30). Zagrają:
– Blueset
– Riders

Na koncercie finałowym Festiwalu Blues Express 2015 w Zakrzewie (godz. 19:30) zagrają:
– Blues Flowers
– Electric Lady (Czechy)
– Demian Band (Argentyna)
– JJ Band
– Kraków Street Band
– Zgredy Billies
– Blues Menu

Rozkład jazdy Blues Expressu z Poznania do Zakrzewa

Odjazd w tym roku z Dworca Letniego w Poznaniu (obok Dworca Głównego PKP).

Poznań – Zakrzewo

Blues_Express_rozklad2015-1Zakrzewo – Poznań

Blues_Express_rozklad2015-2Źródło: Blues Express

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.