Muzzy Friends Band – Bies Czad Blues 2015

Muzzy Friends Band – połączenie talentu, doświadczenia i młodości, spontaniczność i wyraziste brzmienie, energia i wolność! Za tym wyjątkowym eksperymentem muzycznym stoi Paweł “MuZzy” Mikosz, który niejednokrotnie gościł w Bieszczadach.

Tak przedstawia się Muzzy Friends Band:

Parafrazując słowa klasyka 🙂 :
– nie tak niedawno i nie w żadnej pieprzonej, odległej galaktyce,
– kapela nie wyszła znikąd ani ukradkiem, ani przez przypadek, ani z podziemia – a za to po korzeniach rocka 🙂
– może i miażdży jak młot… ale za ch… nie gładzi duszy słuchacza i nie dyszy szeptem kochanki,
– a już na pewno nikt nie wkładał w to czarodziejskiej różdżki, bo i bez tego czujnie współgrająca harmonia jest (niepotrzebne czary – mary bo grać to trza umić),
– pochodzą z różnych epok – niektórzy z epoki kamienia łupanego, inni zaś pamiętają jeszcze kredę (wspomnienie kredy pożeranej w szkole przed lekcją matematyki)… z jaja się nie wykluli – bo każdy ssak jaja swoje własne przy sobie ma!

MuZzY_Friends_Band_logo2a

Instrukcja obsługi dla niby-normalnych:
Muzzy Friends Band to swoisty powrót do przeszłości… Kapela czerpiąca z najlepszych rockowych i bluesowych tradycji powstała z inicjatywy Pawła Muzzy’ego Mikosza – charyzmatycznego, śląskiego basisty, który po latach współpracy z różnymi składami postanowił powołać do życia swój własny, autorski projekt. Muzzy Friends Band powstała w oparciu o indywidualności muzyczne, dysponujące ogromnym potencjałem artystycznym. Muzzy Friends Band, to niecodzienna propozycja artystyczna w świecie współczesnego blues-rocka, skierowana do szerokiej publiczności – od fanów ostrego rockowego brzmienia, poprzez odbiorców o nieco bardziej wysublimowanym guście – aż do wielbicieli starego, dobrego bluesa. Kapela prezentuje przede wszystkim kompozycje autorskie – pełne spontanicznego, wyrazistego brzmienia, przesyconego energią i wolnością. Muzzy Friends Band, to nie tylko potężna dawka dobrze zagranej muzyki, to przede wszystkim niezapomniane emocje – to tradycyjne brzmienie w nowatorskim ujęciu! Muzzy Friends Band to grupa Przyjaciół – bez egoizmu muzycznego i ludzkiego :).

MuZzY_Friends_Band_1

Skład zespołu:
Paweł „Muzzy” Mikosz – gitara basowa, kontrabas elektryczny, wokal
Kontrabasista, basista, absolwent Szkoły Muzycznej w Bytomiu (klasa kontrabasu i fortepianu). Na szczęście klasyczne wykształcenie muzyczne nie przeszkadza mu być rockendrolowcem :). Pochodzi ze Śląska, z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat basista Martyny Jakubowicz, ex-basista legendarnego Seven B (Gienek Loska), CrossRecydywy (basista oraz wokalista). Na swoim koncie ma także współpracę z tak wyjątkowymi osobowościami polskiej sceny muzycznej jak: Roman „Pazur” Wojciechowski, Adam Kulisz, Rafał Rękosiewicz, Jan „Kyks” Skrzek, Janek Gałach (Jan Gałach Band, Osły), Krzysiu Siewruk (Smokestack), Magda Piskorczyk. Nie lubi się chwalić – połowy nie pamięta :). Autor większości kompozycji granych przez Muzzy Frieds Band.

Pawel_Muzzy_Mikosz-Szuszkiewicz_Fotografia

Mariusz „Maniuś” Kuchta – gitary
Gitarzysta o wyjątkowej skromności muzycznej – tak dużej, że przez wiele lat, najbliższa rodzina nie wiedziała, że w ogóle potrafi grać na wieśle :). Początkowo związany z muzycznym nurtem chrześcijańskim – przeszedł na ciemną stronę mocy 🙂 od tej pory stanowiąc ogniwo blues-rockowej kapeli Seven B, gdzie na Jego nieszczęście poznał Muzziego 🙂 Idolami Mańka są: Stevie Ray Vaughan i Mark Knopfler, których nawet trochę lubi 🙂 Wyznawca zasady: palce, gitara, kabel, wzmacniacz – i nic po drodze 🙂 Na szczęście niedoszły akordeonista :), spędził przykładnie cztery długie lata w ognisku muzycznym, dusząc bezlitośnie Hammonda marszczonego.

Muzzy_Friends_Band_1

Paweł „Szucher” Szuszkiewicz – gitary, slide
Pochodzi z niewielkiego miasteczka koło Białegostoku. Wieść gminna niesie, że grą na gitarze zaraził się w ognisku muzycznym oraz w harcerstwie…proceder ten sprzyjał bowiem nawiązywaniu bliskich relacji z płcią przedziwną…ognisko.. te sprawy 🙂 Karierę rozpoczął w słynnym zespole 🙂 Trabant Band a następnie z Blue Water zagrał sporo blues-rockowych dźwięków. Szuchera, w Jego muzycznej drodze do gwiazd 🙂 inspirują takie oto kapele: Gov’t Mule, Warren Haynes Band, The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Lynyrd Skynyrd, Dave Mathews Band. Kompozytor i autor tekstów dla zespołu Bracia i siostry, z którym nagrał dwie płyty. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Supraskich Spotkań Okołobluesowych, w ramach których organizował warsztaty gitarowe z Markiem Raduli. Specjalizuje się w grze slidem – Mistrz ślizgania się po dźwiękach 🙂 Od niedawna wielbiciel Mańka – ze wzajemnością :), co niewątpliwie wpływa pozytywnie na jakość gitarowych dźwięków w Muzzy Friends Band 🙂

Muzzy_Friends_Band_2

Tomasz „Burza” Burzyński – instrumenty perkusyjne
Bębniarz – odkrycie! Samorodek, poznający tajniki sztuki samodzielnie, następnie kształcony przez Irka „Pióro” Nowackiego (Hazard, Cross, Cash, Recydywa). Współpracujący z: Wyborowa Blues Band, Centrala 57 (zwycięstwo w Muzycznej Bitwie Radia Zet), Kefiry (wyróżnienie na Festiwalu im. Marka Grechuty), Teatr Prawdziwy (min. Międzynarodowy Festiwal Uliczny Złoty Lew w Odessie). Inspirację dla Burzy stanowią Matt Abts i Ian Paice. Tomek stanowi połączenie młodości, niesamowitych sił witalnych, energii i prostoty – stanowiące mieszkankę wybuchową – jednocześnie pełna komplementarność z basem Muzziego – to pełna gwarancja dobrego brzmienia! Burza jest jeszcze malutki 🙂 ale kiedy dorośnie będzie grał jak…a jak będzie chciał! 🙂

Muzzy_Friends_Band_3

Krzysztof „Gregor” Gregorkiewicz – wokal
Tajemniczy Gregor…świat wie o nim niewiele: ponoć narodził się w Olsztynie, wychował w Suwałkach, mieszka w Białymstoku. Jak człowiek śpiewa od niedawna – wcześniej ino rycoł, udzielając swego anielskiego growlu metalowej kapeli pod świetlano brzmiącą nazwą Messenger – Flumen ze Suwałk, dla której wył 5 lat i nagrał z nią jedną płytę długogrającą. Wokalista zespołu Bracia i Siostry, wielbi Elvisa Presleya, który ponoć żyje…, niestety nikt go z dawien, dawna nie widział. Gregora fascynuje też malarstwo, grafika i inne kółeczka … i jak sam podkreśla – Kobiety 🙂

Muzzy_Friends_Band_4

ś.p. Łukasz Kilian – kop w dupę – prowodyr.
Przyjaciel, były manager Seven B, miłośnik dobrej muzy, a przede wszystkim Człowiek, który Muzziego złapał za bary i powiedział: “musisz stary w końcu złożyć kapelę i wydać materiał, bo miejsca na dysku ci braknie”.
I chociaż nie ma Go już między nami, czujemy Jego obecność, tak jak wtedy, gdy był z nami na próbach i czuwa żebyśmy czegoś nie spieprzyli :).

Kontakt:
– telefon: 881201818
– e-mail: muzzyfriendsband@gmail.com
-impresario: Ola Sypiańska, tel.: 881 201 818

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.