Bies Czad Blues 2019

Czternasta edycja bieszczadzkich spotkań muzycznych Bies Czad Blues odbyła się w dniach 2-4.08.2019 roku, oczywiście na teranie Siedliska Brzeziniak w miejscowości Przysłup, gdzie zorganizowaliśmy wszystkie koncerty, wieczory jam session i inne imprezy towarzyszące.

Gościliśmy na scenie takich wykonawców, jak:

Bies Czad Blues 2019 był okazją do uczczenia 50-lecia Woodstock Festival (The Woodstock Music and Art Fair), który odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku w miejscowości Bethel w stanie Nowy Jork. Na farmie Maxa Yasgura bawiło się 400-tysięcy osób do muzyki takich sław, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, The Who, Joe Cocker, Joan Baez, Canned Heat, Grateful Dead, Richie Havens, Carlos Santana, Creedence Clearwater Revival, Ten Years After, The Band, Johnny Winter, Blood, Sweat & Tears, Crosby, Stills, Nash & Young i innych.
Magazyn „Rolling Stone” uznał festiwal za jedno z 50 wydarzeń, które zmieniły historię rock and rolla.

W sobotni wieczór ostatnim akcentem na dużej scenie Bieszczadzkich Spotkań Muzycznych 2019 był koncert „Tribute to Woodstock” poświęcony właśnie temu wydarzeniu.

Nie zapomnieliśmy o dzieciakach i zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne pod tytułem ” Flower Power”, które poprowadziły Kamila Szymańska i Marta Sidorowska.

Całą imprezę poprowadził  Andrzej Jerzyk /Okolice Bluesa w Radiu Centrum Kalisz 106,4 FM/.

Wsparli nas finansowo w tym roku: LeżajskGmina CisnaNadleśnictwo CisnaKam-BudMagBud2MegatonCW-K BogdankaDom PstragaHipisówkaKrywulaAgartPod Kudlatym AniołemMaster BiuroNoclegi Pod Dobrym AdresemŻółty Domek, FHU Krzysztof Borgosz, Szczypta Smaku, Łemkowskie Specjały

Partnerami byli: BieszczadBieszczadzka Kolejka LeśnaGaleria na WodnejKarczma BrzeziniakKarla do kwadratuKatofonia,Pegazowa WolaSiedlisko BrzeziniakStobno RecordsStowarzyszenie Rozwoju Wetliny i OkolicVik Peg

Patron medialny: Gazeta Bieszczadzka

Dziękujemy muzykom, którzy pojawili się na scenie, dziękujemy wszystkim pomagającym nam w organizacji imprezy, patronom medialnym, portalom internetowym, które ogłaszały światu o naszej imprezie oraz podziękowania dla sponsorów, bo wszyscy przyczyniają się, że muzyka wciąż gra pod bieszczadzkim niebem.
Dziękujemy WSZYSTKIM, WSZYSTKIM… i zapraszamy na XV EDYCJĘ !!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.