Wes Gałczyński & Power Train – Bies Czad Blues 2019

Drugim zespołem, jaki zobaczycie i usłyszycie na dużej scenie będzie Wes Gałczyński & Power Train. W 2014 roku mieliśmy okazję gościć trio na Bies Czad Bluesie i usłyszeć materiał z ich pierwszej płyty „No.1„. Po występie grono sympatyków zespołu gwałtownie wzrosło. Tego lata posłuchamy materiału z drugiej płyty, która ukaże się niebawem, bo Wes ogłosił, że dotarli do końca gromadzenia środków na nagranie i wydanie tego albumu.
Tak zachęcał Jan Chojnacki („Trójka”) do pomocy w wydaniu tego albumu:

Wes Gałczyński & Power Train powstał w maju 2012 r. Stalowej Woli. Reprezentują typowe amerykańskie, rasowe brzmienie, co wyróżnia ich spośród innych lokalnych zespołów. Jesienią 2016 ukazała się debiutancka płyta zespołu, która, z marszu, w rankingu „Blues Top” 2016 kwartalnika „Twój Blues”, w kategorii „Najlepsza płyta roku” otrzymała Grand Prix 2016 r. Od chwili wydania płyta była wielokrotnie prezentowana w ogólnopolskich i regionalnych stacjach radiowych i zbiera pochlebne recenzje.  Redaktor Jan Chojnacki zaprezentował płytę i zespół już dwukrotnie w audycji „Bielszy odcień bluesa”.

Bies Czad Blues 2014 – foto B&Z Maliccy

Zespół Wes Gałczyński & Power Train tworzą:

  • Wiesław Wes Gałczyński (vocal, gitary)
  • Paweł Gielarek (bas)
  • Filip Ciuruś (bębny)

Występy zespołu odbierane są bardzo entuzjastycznie, jako że tchnie od zespołu rozpierającą energią. Zespół ma za sobą liczne występy w całej Polsce. Zespół zaprezentował się przebojowo na kilku ważnych festiwalach, z których najbardziej medialne to „Jimiway Blues Festival” w Ostrowie Wielkopolskim, „Olszyńskie Noce Bluesowe”, festiwal „Blues nad Bobrem”, czy największy festiwal bluesa w Polsce „Rawa Blues Festival”, na którym zespół gościł już dwukrotnie. Ostatnio we wrześniu 2017 r., na 37. edycji festiwalu.”

Redaktor Wojciech Mann o płycie „No. 1”:

Wes Gałczyński w Okolicach Bluesa

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.