Pola Chobot & Adam Baran – Bies Czad Blues 2019

Sobotę (3.08.2019) rozpocznie na dużej scenie “Odkrycie Roku 2017” w ankiecie “Blues Top” kwartalnika “Twój Blues”, wrocławski zespół Pola Chobot & Adam Baran.

Członkowie zespołu:

  • Pola Chobot (teksty, wokal)
  • Adam Baran (muzyka, gitary)
  • Filip Laszuk / Jarek Korzonek (perkusja)

Mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters, Skip James, jak Bjork czy Radiohead.

Wydana w 2017 roku EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się w 2019 roku.

Tytułowy singiel “Brudno” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, wskakując jednocześnie do propozycji Listy Przebojów Trójki. Jesienią 2017 roku zagrali na scenie katowickiego spodka podczas Rawa Blues Festival.

Są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, między innymi: prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu FAMA (nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka), Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu oraz zdobywcami Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Uhonorowani tytułem Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2018, w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival ‘18. W tym samym roku Europejska Unia Bluesa z siedzibą w Brukseli przyznała dwójce muzyków stypendium.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.