XX Śląskie Brzmienie

XX Śląskie Brzmienie odbędzie się w dniach 5-8 maja 2016 roku w DPT „Leśniczówka” w Chorzowie (al. Muzyków 1, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie). Wstęp wolny.

Wystąpią:

05.05.2016:

-Easy Rider – polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu.Pierwszy skład zespołu stanowili:   Andrzej Wodziński (gitara, śpiew), Piotr Lewowicki (gitara), Krzysztof Gądnicki (gitara basowa).

https://web.facebook.com/Easy-Rider-645938608754051/
http://www.easyriderband.com

06.05.2016

-Horrorscope – polska grupa muzyczna wykonująca thrash metal.
Powstała w 1996 roku w Chorzowie.
https://web.facebook.com/horrorscopeband

-Calladorn – historię zespołu rozpoczyna rok 2010, w którym Marcin Bąk i Anna Chudzik – założyciele zespołu, rozpoczęli współpracę pod szyldem Calladorn.  Gitarzysta kompozytor oraz pisząca teksty wokalistka, stworzyli fuzję charakterystycznych dla metalu brzmień i rytmiki z elementami muzyki symfonicznej. W miarę dalszych prac, odnaleźli także inspiracje w muzyce folkowej, melodic death i black metalu.
www.facebook.com/Calladorn

07.05.2016

-Kinga Głyk  – jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół – stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu “Rejestracja”. W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja” nagrany m.in. z Natalią Niemen, Joachimem Menclem, Juniorem Robinsonem czy Jorgosem Skoliasem. Płyta otrzymała bardzo dobre recenzję od m. in.: Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Utwory z debiutanckiego albumu można usłyszeć m.in w Programie 2 Polskiego Radia w audycji “Puls Jazzu”.
 Na płycie znalazła się autorska kompozycja Kingi, ale także znane utwory innych kompozytorów w znakomitych aranżacjach. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. interpretacja utworu Boba Dylana „Gotta Serve Somebody”w którym zaśpiewał Jorgos Skolias czy świetnie zaaranżowany utworów Czesława Niemena – „Doloniedola”. Całość kompozycji podkreślają doskonale pulsujące partie gitary basowej.
 
-Grzegorz Kapołka  – śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
 W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo “Muzyk” za “najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody “Fryderyk” w kategorii “Najlepszy album roku – Blues”.
 Grzegorz ma swoim koncie ma 4 płyty autorskie, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.
-Darek Ziółek – zadebiutował na scenie w roku 1985 na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami bluesowymii jazzowym, między innymi z Ireneuszem Dudkiem, Leszkiem Możdżerem, Markiem Soskinem, Lorą Szafran, Krystyną Prońko i Ewą Urygą. W 2005 roku nagrał firmowaną przez liderów grupy “Krzak” płytę “3. Numer”, uznaną za najlepszą gitarową płytę rockową. W roku 2007 wydaje drugą autorską płytę ” Voice’n’Bass”. Kolejne nagrania to CD “Blue Blues III”, nagrana z Grzegorzem Kapołką (nominacja do nagrody Fryderyka), “Jedno spojrzenie”- płyta Ewy Urygi oraz “4 basy” z zespołem Krzak. Jest współpracownikiem czasopisma “Top Guitar”.
 

08.05.2016

-Agnieszka Łapka
– wokalistka, plastyk.
Śpiewa charakterystycznym niskim głosem.
Debiutowała w zespole Ości złożonym z weteranów śląskiego bluesa. Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową.

-Krzysztof Głuch
– pianista, kompozytor.
Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych.
Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych.
Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem,
Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
www.facebook.com/krzysztofgluchoscillate

slaskie_brzmienie_2016_baner

-Czarny Pies – to nowy projekt muzyczny Leszka Windera.
Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i indywidualny program.
https://web.facebook.com/Czarny-Pies-663770103710717
www.winder.art.pl

-Leszek Winder – gitarzysta i kompozytor.
i inni
Jedna z czołowych postaci śląskiego środowiska muzycznego.
Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę polskiej sceny muzycznej.
Nagrał szereg płyt autorskich.
Jest laureatem Fryderyka prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej.
Gra w zespołach Krzak, Śląska Grupa Bluesowa i Czarny Pies.
Od lat uznawany za czołowego gitarzystę blues i rock w plebiscytach GUITAR TOP,
BLUES TOP i inne).
https://web.facebook.com/SGBsilesia
www.winder.art.pl
https://web.facebook.com/Czarny-Pies-663770103710717

-Krzysztof Marian Ścierański – gitarzysta basowy, muzyk sesyjny.
Jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska).
Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, m.in. w hard-rockowym Systemie, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.
Obecnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Ryszard Sygitowicz, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński,
zespół Wilki, zespół Krzak i inni.
https://web.facebook.com/Krzysztof-Scieranski-FB-profile-338935782816463/
http://scieranski.com.pl/

-Mirosław Rzepa  – gitarzysta , multiinstrumentalista.
Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak, Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem…
https://web.facebook.com/SGBsilesia

-Michał Kielak
– muzyk bluesowy, grający na harmonijce ustnej. Producent muzyczny.
https://web.facebook.com/KielakPL/
www.kielak.pl

-Irek Głyk – ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.
http://www.glyk.pl/

-Jan Gałach – skrzypek, kompozytor, aranżer.
https://web.facebook.com/Jan-Galach-130046306698/
https://web.facebook.com/jangalachband
www.jangalachband.pl

czarny_pies_fb1

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.