Wishbone Ash – Open Road Tour 2018

Wishbone Ash zaprasza w marcu na gitarowy show do Bydgoszczy, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Po koncertach w naszym kraju muzycy odwiedzą, między innymi, Niemcy, Francję, Amerykę, Irlandię i Anglię w ramach Open Road Tour 2018.

Wishbone Ash – brytyjska grupa rockowa powstała w 1969 r. Sprawą sporną jest zaliczenie jej do określonego gatunku. Jedni są skłonni uznać ją za progresywną, inni muzykę jej uznają za najbardziej wysublimowaną odmianę hard rocka. Z cała pewnością grupa zbliżyła do siebie oba te gatunki – szczególnie albumy Wishbone Ash, Pilgrimage i Argus posiadają cechy ich obu. Wyrafinowane i złożone brzmienie Wishbone Ash oparte było na duetach gitar elektrycznych. Grupa była pierwszą, która w instrumentarium wprowadziła dwie gitary prowadzące. Okresem największej popularności zespołu były lata siedemdziesiąte /Wiki/.

W kwietniu 2018 r. zostanie wydany limitowany (2500 egzemplarzy) zestaw Wishbone Ash – The Vintage Years (1970-1991). Będzie on zawierał wszystkie 16 albumów studyjnych z lat 1970-1991, z których wszystkie zawierają materiał bonusowy, w tym rzadkie albumy i 12 niepublikowanych wcześniej utworów studyjnych. Trzy z 16 albumów są obecnie niedostępne – Nouveau Calls, Here to Hear i Strange Affair.
Cała muzyka zostały zremasterowane z oryginalnych taśm wielościeżkowych pochodzących z osobistych kolekcji Martina Turnera i Andy’ego Powella oraz z archiwów Universal Music i Atlantic.

Dodatkowo w zestawie będzie 156-stronicowa książka w twardej oprawie, napisana przez Dave’a Linga z Classic Rock, która zawiera osobiste zdjęcia, rzadkie plakaty, ulotki oraz pamiątki kolekcjonerskie.

Koncerty w Polsce:
09 marca – Bydgoszcz, Kuźnia
10 marca – Rzeszów, Life House
11 marca – Katowice, Mega Club
13 marca – Warszawa, Proxima

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.