Wes Gałczyński w Okolicach Bluesa

16.01.2017 roku w “Okolicach Bluesa” (Radio Centrum Kalisz – 106.4) gościem był gitarzysta i wokalista Wes Gałczyński, a cała audycja poświęcona była debiutanckiemu albumowi “Number One”.

Lider grupy Wes Gałczyński & Power Train opowiedział jak trafił do krainy bluesa, jakich spotkał ludzi na swojej życiowej drodze i jak powstawał ten krążek, który jak się okazuje wielu przypadł do gustu muzycznego. A dowodem na to jest poniższa wypowiedź Wojciecha Manna.

“- Wes Gałczyński, gitarzysta, ze swoim zespołem ze Stalowej Woli dali ognia zupełnie nieźle i od pierwszego utworu, którego wysłuchaliśmy, aż do końca temperatura nie opada. Jest cały czas ostro, mocno, tak mi przywodzi to na myśl na przykład Georga Thorogooda chwilami. I ten „slide” i ta energia. Nawet się zastanawiałem, czy nie powinien artysta, wzorem wielu innych, chociaż tknąć troszkę takiego utworu bardziej lirycznego, pokazać, że również jego rockandrollowo-bluesowa dusza ma zakątki romantyczne, no ale widocznie tak się to ułożyło. Słucha się tego dobrze i chyba trzeba głośno. … przyznaję, że słucha się tego dobrze i że to debiut udany.”-

red. Wojciech Mann (audycja “Manniak po ciemku”, 23.01.2017 r)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.