Warsaw Blues Night po raz 50-ty

Jubileuszowy Warsaw Blues Night odbędzie się 12 listopada 2012 roku (godz.19:00) w warszawskim Klubie Hybrydy (ul.Złota 7/9).

Bieszczady cieplutko pozdrawiają Piotra Łukasiewicza (od roku 2003 współorganizator Warsaw Blues Night), który tak zaprasza na imprezę.:
“Cieplutko zapraszamy wszystkich miłośników bluesowego i rootsowego rockowego brzmienia.
Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie. Połączenie wyjątkowego wokalu i korzennego brzmienia Iana Siegala z transowym rytmem Noth Mississippi, to wybuchowa mieszanka.”
Cały świat zachwyca się tym projektem. Teraz czas na Polskę.

Wystąpią: Ian Siegal & The Mississippi Mudbloods (USA) i Lester Kidson Power Trio (PL)

Ian Siegal to gitarzysta i wokalista skutecznie wymykający się próbom zaszufladkowania. Jego muzyka, w zdecydowanej większości autorska, to rootsowa mieszanka muzyki amerykańskiej, w której zdecydowanie przeważa chropowata odmiana bluesa z południa USA.
Cody i Luther Dickinson to muzycy tworzący North Mississippi Allstars – jeden z najbardziej popularnych jam bandów, kultywujący tradycje hill country bluesa.
Siegal wraz z braćmi Dickinson oraz Alvinem Youngblood Hurtem zawiązali formację Ian Siegal & The Mississippi Mudbloods zdobywając serca fanów bluesa na licznych festiwalach w Stanach i w Europie.
W październiku 2012 ukaże się kolejny album tych muzyków pt. Candy Store Kid, a koncert w Warszawie będzie elementem trasy promocyjnej.

Więcej zczegółów na stronie Warsaw Blues Night.

Cykl koncertów Warsaw Blues Night został zainicjowany w 2003 roku przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe i zaliczany jest do najbardziej renomowanych wydarzeń bluesowych w kraju.

Jest to jedyna tego typu cykliczna impreza klubowa w Polsce. Pod względem obsady gwiazdorskiej ustępuje jedynie najbardziej renomowanemu polskiemu festiwalowi Rawa Blues.

Od samego początku jest to inicjatywa non-profit z założeniem nadrzędnego celu, jakim jest promocja muzyki bluesowej poprzez prezentację najlepszych i najciekawszych artystów polskiej sceny, a także gwiazd światowego bluesa odwiedzających Polskę.

Prezentując różnorodność stylów w muzyce bluesowej, koncerty pełnią również rolę edukacyjną, dlatego też udział młodzieży studenckiej jest jednym z priorytetów organizatorów. Ukazując piękno korzeni współczesnej muzyki, daje jednocześnie alternatywę w stosunku do forsowanej wokół muzyki komercyjnej.

W dziewięcioletniej historii na 49 edycjach Warsaw Blues Night zaprezentowało się ponad 70 wykonawców, w tym gwiazdy światowego bluesa: Otis Taylor, Sean Carney, Omar Coleman, Jason Ricci, Dave Specter, Tad Robinson, John Primer, Omar and The Howlers, Moreland & Arbuckle, Wanda Johnson, The Holmes Brothers, Michael Hill, Walter Trout, Phil Guy, Studebaker John, Frank Morey, Eddie Turner czy Duke Robillard a także czołówka polskiego bluesa, m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, JJ Band, Blues Flowers, Gang Olsena, Jan ‘Kyks’ Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa, Romek Puchowski, Szulerzy, Bluesmobile.

Ian Siegal and The Mississippi Mudbloods – a flavor/ with Cody & Luther Dickinson

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.