Zebranie Sprawozdawczo–Wyborcze Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego odbędzie się 13 września 2014, o godz. 13:00 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.
Kiedy przed 8 laty zostałem wybrany przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, przyświecało mi zmodyfikowane hasło prezydenta Kennedy’ego: “Nie pytaj, co będziesz miał z przynależności do PSB – powiedz, co TY możesz zrobić dla bluesa w Polsce!”.
Szczęśliwie, wielu członków PSB tak właśnie podchodziło do tego zagadnienia. Z ich pomocą a zwłaszcza dwóch Wiceprezesów Zarządu czyli Piotra Łukasiewicza i Benedykta Kunickiego, udało nam się zrealizować kilka istotnych dla bluesa w Polsce spraw, jak m.in:
1. Wypromowanie Polskiego Dnia Bluesa. Po kilku latach starań, święto wymyślone przez PSB, zostało już powszechnie zaakceptowane, jest identyfikowalne, pozwala na promocję bluesa i daje szansę koncertowania wykonawcom w całym kraju.
2. Wydanie 15 CD w trzech seriach “Antologia Bluesa Polskiego” Wsparta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowgo inicjatywa wydania 5 CD w pierwszym zbiorze, pozwoliła na wydanie kolejnych dwóch boxów. Redaktor Mariusz Szalbierz na 15 CD przedstawił najciekawszych współczesnych i zasłużonych dla historii bluesa wykonawców.
3. Wydanie książki “Twarze Polskiego Bluesa” i Kalendarza „Barwy Polskiego Bluesa”
4. Wylansowanie stempla promocyjnego “Polskie Stowarzyszenie Bluesowe poleca”. Ten znaczek znalazł sie na kilkudziesięciu CD i na plakatach wielu festiwali i nierzadko pomógł organizatorom w otrzymaniu dotacji czy innego wsparcia.
5. Rekomendacja PSB dla wykonawców biorących udział w International Blues Challenge w Memphis. Mogą tam startować wykonawcy rekomendowani przez Stowarzyszenia afiliowane przy International Blues Federation a PSB jest członkiem tejże Federacji.
6 Obniżenie do 5 tys szt. sprzedanych CD dla uzyskania statutu “Złotej Płyty” w kategorii “Blues”
7. Stworzenie kategorii “Blues” w nagrodzie “Fryderyk” Przypomnę, otrzymała ją “Kasa Chorych”. Niestety, te kategorię jak i wiele innych, ZPAV zlikwidował ale to już nie od nas zależało.
8. Koncerty promujące bluesa w Polskim Radio pr. III
9. Organizacja Akademii Bluesa, która w 9 polskich miastach promowała muzykę bluesową i edukowała o korzeniach współczesnej muzyki. Akademię prowadzili: Bartek Łęczycki i Jacek Jaguś
10. PSB przez wiele lat było współorganizatorem cykli koncertów:
– Warsaw Blues Night
– Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe,
– Blues na niedzielę
11. PSB – udzielając stosownych rekomendacji – pomogła kilkunastu członkom w załatwieniu istotnych spraw życiowych.
Dobiegła końca bieżąca kadencja władz PSB. Zgodnie ze Statutem, obecny Zarząd ustąpi i odbędą się wybory nowych władz.
Niżej podpisany oraz wiceprezesi Piotr Łukasiewicz i Benedykt Kunicki nie będą już ubiegali sie o miejsca w nowym Zarządzie.
Zrobiliśmy jako Zarząd – naszym zdaniem – całkiem sporo. Pora jednak na zmianę warty! Czekamy na nowych działaczy, chętnych poświęcić swój czas i energie dla dobra bluesa w naszym kraju!
Wypełniając obowiązki wynikające ze Statutu Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, Zarząd zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo- Wyborcze na dzień 13 września 2014, o godz. 13:00 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.
Oczekujemy, że pojawia sie na nim wszyscy członkowie PSB. Dodajmy, że warunkiem udziału w Zebraniu jest opłacenie składek członkowskich.
Z bluesowym pozdrowieniami,
Sławek Wierzcholski,
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego
Źródło: PSB