Twój Blues nr 55 – wywiad z Natalią Kwiatkowską

Ukazał się 55 numer kwartalnika Twój Blues, jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

Miło nam poinformować wszystkich, że w dziale “Z pierwszej ręki” Nina Sawicka rozmawia z Natalią Kwiatkowską. Tak, z bieszczadzką Natalią, bo może jest ktoś taki, kto nie wie, że Natalia jest z Cisnej. Właśnie w Bieszczadach były początki jej śpiewania. W tym roku Natalia z zespołem Cheap Tobacco zaprezentowała się na bieszczadzkich spotkaniach bluesowych Bies Czad Blues 2013.

natalia_kwiatkowska_twoj_blues_55_krzysztof_szafraniecFoto: Krzysztof Szafraniec

Początek wywiadu Niny Sawickiej:
“-Jesteś jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia w polskim środowisku bluesowym. Myślę, że czytelnicy chętnie poznają Twoje początki. Jak zaczęłaś swoją przygodę wokalną – jesteś samoukiem, czy najpierw pobierałaś lekcje śpiewu z myślą o tym, żeby później pokazać się przed publicznością?
– Śpiewałam od zawsze, z tym że nie tak, jak się powinno – raczej nuciłam dla siebie. Wiązało się to dla mnie z ogromną tremą i zawstydzeniem. Poszłam do szkoły wokalno-aktorskiej, ale nauczyciel widział we mnie głównie potencjał aktorski, nie wokalny – recytowałam więc wiersze. Zawsze było wielu ludzi, którzy mówili, że nie powinnam śpiewać, ale mimo tego parłam naprzód. Po przyjeździe do Krakowa poszłam do Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie okazało się, że muszę zapomnieć wszystko, czego uczyli mnie do tej pory i zacząć od nowa.
Po roku w tej szkole pojechałam na Bies Czad Blues (jeszcze na Dołżycę), gdzie wystąpiłam po raz pierwszy z Arkiem Zawilińskim, Markiem “Pegazem” Kobusem i Romkiem Ziobro. Było to potwornie stresujące, ale tak się zaczęło”.

natalia_kwiatkowska_arek_zawilinski_bies_czad_blues_2008

Oczywiście najnowszy numer Twojego Bluesa, to nie tylko Natalia. Będzie można poczytać o takich postaciach muzyki jak: J.J.Cale, John Mayall, Alexis Korner czy zespół The Drifters. Są wywiady. Ryszard Gloger rozmawia z Krzysztofem Rybarczykiem (Soul Re Vision), Piotr Gwizdała z Joanną Knitter, a Tomasz Brzoza z Grzegorzem Kapołką. W tym numerze zamieszczono ponad sto recenzji płyt i wydawnictw.

Nic, tylko czytać i czytać.

twoj_blues_55_frag

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.