Tribute to Skiba

Białostocki Ośrodek Kultury (ul. Legionowa 5) zaprasza na koncert w 30 rocznicę śmierci Ryszarda Skiby Skibińskiego.

4 czerwca mija 30 rocznica śmierci Ryszarda Skiby Skibińskiego – harmonijkarza, kompozytora, pomysłodawcy festiwalu Jesień z Bluesem.

Rysiek Skibiński urodził się 20 stycznia 1951 w Toruniu. W 1976r założył w Białymstoku zespół “Kasa Chorych”. Współpracował z zespołem Dżem, Ryszardem Riedlem, Janem Skrzekiem. Był też członkiem zespołu Krzak. Zmarł 4.06.1983r w Białymstoku.

ryszard_skiba_skibinskiPomimo tego, że Rysiek Skibiński nie urodził się w Białymstoku całe swoje muzyczne życie spędził w tym mieście i to miasto rozsławiał w Polsce. Był taki czas, że na słowo “Białystok” był odzew “Skiba i Kasa Chorych”. Ryszard Skibiński to człowiek-legenda, który tchnął w polskiego bluesa nowego, świeżego ducha. Człowiek, który zaliczany był do grona najbardziej charakterystycznych postaci naszej sceny. Człowiek który swoją niebywałą spontanicznością zjednywał sobie sympatyków a jego gra na harmonijce tchnęła wielkim ładunkiem ekspresji i radości. To on razem z muzykami Kasy Chorych wprowadził bluesa na wielki sceny, to dzięki nim zaistniał blues w mediach i świadomości wielu ludzi. Robert “Karambol” Trusiak

„Tribute to Skiba” to jedyny w swoim rodzaju projekt muzyczny.

W 2003 roku, Michał Kielak złożył hołd swemu mentorowi nagrywając płytę „Michał „Cielak” Kielak – Tribute to Ryszard „Skiba” Skibiński”. 10 lat po tym wydarzeniu, a 30 lat po śmierci Skiby Michał „odkurzył” projekt i i wraz z przyjaciółmi zaprezentuje go na specjalnym koncercie w Białymstoku.

Podczas koncertu usłyszymy utwory Ryszarda Skibińskiego jak i autorskie kompozycje muzyków biorących udział w projekcie.

tribute_to_skiba_bok

Zagrają m.in. muzycy, którzy uczestniczyli w nagraniu płyty Michała „Cielaka” Kielaka w 2003r. Tribute To Ryszard “Skiba” Skibiński, członkowie Kasy Chorych oraz goście, będą to:

Michał „Cielak” Kielak, Mirek Kozioł, Jarek Tioskow, Marek Szerszyński, Mirek Wiechnik, Włodek Dudek, Marcin Szulkowski, Miłosz Szulkowski, Marek Wikarski, Tomek Kamiński, Bracia i siostry i Sławek Pyrko.

oraz

Leszek Winder
Jarosław „Jaromi” Drażewski
Adam Kulisz

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – w dniu imprezy.

tribute_yo_skiba_2013_plakat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.