Tomek Kamiński Band – Groove

10 maja (godz.20.00) w sali Forum Białostockiego Ośrodka Kultury (ul. Legionowa 5) odbędzie się koncert promujący debiutancką płytę „Groove” projektu Tomek Kamiński Band.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu – kasa Kina Forum, info 85 746 13 20
Płytę można kupić na stronie www.harmonijka.com.

Projekt powstał z inicjatywy znanego białostockiego muzyka, wirtuoza harmonijki i weterana polskiej sceny bluesrockowej. Tomek Kamiński to postać znana z takich zespołów, jak Formacja Fru czy Hardworkers. Jest również pomysłodawcą i współzałożycielem grupy Harpcore (Harmonijkowy Atak), która uznana została za najlepszy polski zespół roku 2012 przez czytelników magazynu „Twój Blues”. Jego harmonijkę usłyszeć można na kilkunastu płytach czołowych polskich i zagranicznych bluesmanów, grał na wszystkich najważniejszych festiwalach w kraju, a także za granicą.

t-kaminski_band_groove

Muzyka nowego projektu Tomek Kamiński Band, choć nawiązuje do bluesowych korzeni, przetwarza je przez nowoczesne doświadczenia i fascynacje takimi gatunkami, jak funk, soul, R’n’B czy fusion. Na debiutanckiej płycie znajdziemy zatem przebojowe piosenki, w których udzielają się znakomite wokalistki (Kasia Garłukiewicz, Ewa Duszczenko, Martyna Zaniewska). Sąsiadują z nimi kompozycje bardziej złożone, utrzymane w stylistyce jazzującego funka, które są okazją do zaprezentowania kunsztu muzycznego zaproszonych do nagrania instrumentalistów. Całość spaja charakterystyczna harmonijka lidera, który demonstruje wirtuozowską technikę i bogatą muzyczną wyobraźnię. Ten niewielki instrument kojarzony był dotąd niemal wyłącznie z bluesem. Tomek Kamiński dowodzi, jak odległe od rzeczywistości są te stereotypy, przenosząc doskonale znaną harmonijkę w zupełnie nowe muzyczne wymiary.

Tytuł płyty, jak również hasło przewodnie koncertu, to „Groove”, a zatem wszyscy, którzy w muzyce najwyżej cenią sobie radość, energię i żywiołowość, mają gwarancję doskonałej zabawy. Wyjątkowe koncerty to od dawna znak firmowy wszystkich projektów z udziałem Tomka Kamińskiego. Jak jednak zapowiada lider, ten występ będzie wyjątkowy. Możemy zatem spodziewać się prawdziwej muzycznej rewolucji.

Koncert będzie rejestrowany. Wszyscy jego uczestnicy, zarówno zespół, jak i publiczność, staną się zatem częścią wyjątkowego przedsięwzięcia. Warto też wspomnieć, że już w maju Tomek Kamiński Band nagra teledyski do dwóch utworów. Zarówno klipy, jak i zapis koncertu, znaleźć będzie można już wkrótce w internecie.

Spotkajmy się na koncercie. Zostań częścią tej historii.

Wystąpią:
Tomasz Kamiński – harmonijka
Kasia Garłukiewicz – wokal
Ewa Duszczenko – wokal
Martyna Zaniewska – wokal
Krzysztof Murawski – instr. klawiszowe
Rafał Suchowierski – gitara
Aleksander Sroka – bass
Adam Partyka – perkusja
Piotr Świergalski – saksofon

Źródło: BOK

groove_plyta_t-kaminski

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.