Tłusty czwartek z bluesem

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle zaprasza 23 lutego 20117 r. (godz. 19:00) na trzecią edycję koncertu bluesowego “Tłusty czwartek z bluesem”.

Uczestnicy poza dużą porcją znakomitego bluesa otrzymują pączka i kawę, wliczone w cenę biletu. Impreza cieszy się ogromną popularnością i ma już stałych bywalców, którzy przychodzą na nią całymi grupami, doceniając nie tylko muzykę ( wykonywaną w pięknych wnętrzach pałacu w Nakle Śląskim), ale także możliwość podzielenia się przeżyciami wieczoru przy wspomnianym pączku.

Tym razem zagra czołówka śląskich muzyków bluesowych: Grzegorz Kapołka (gitara), Leszek Winder (gitara), Ireneusz Głyk (perkusja), Bronisław Duży (puzon) oraz Dariusz Ziółek (gitara basowa). Muzycy zaprezentują program nowego projektu „Kapołka-Winder Blues Collective”, a w nim autorskie kompozycje Kapołki i Windera, czyli „muzykę bluesową w pełnej palecie kolorów”.
W poprzednich edycjach wystąpili:
rok 2015 – polsko-amerykański duet Marek Wójtowicz (gitara) oraz Russ Green z Chicago (harmonijka), którzy wykonali standardy bluesowe takich geniuszy bluesa, jak Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Little Waters, Sonny Boy Williamson i George Harmonica.
rok 2014 – pianista Krzysztof Głuch z projektem “Oscillate”, stanowiącym mieszankę różnych brzmień, w tym oczywiście bluesa. Obok Krzysztofa Głucha wystąpili wówczas Agnieszka Łapka (śpiew), Andrzej Rusek (gitara basowa), Arkadiusz Skolik (perkusja) oraz Krzysztof Głuch jr (gitara).

Cena biletu wynosi 25 zł (w cenie pączek i kawa).
Bilety są już do nabycia w kasie Centrum lub poprzez wpłatę na konto:
mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 z dopiskiem „blues”.
Uwaga! Prosimy o podawanie numeru telefonu w adresie wpłacającego.
Bilety zakupione poprzez wpłatę będą do odbioru na recepcji.
Informacja o dostępności biletów: 32 441 60 28 / 505 802 207
Patronat medialny: Radio Piekary, TG Stacja, koncertomania

BIOGRAMY MUZYKÓW:

Grzegorz Kapołka – gitarzysta bluesowy i jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej. Wielokrotny zwycięzca w kategorii najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Ma swoim koncie 5 płyt autorskich, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny. Najnowszy, piąty studyjny album Tria – “5th Avenue Blues”, ukaże się wiosną 2017 roku.

Leszek Winder – gitarzysta bluesowy, w roku 2006 w Blues Top 2005 uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce. Ma na swym koncie m.in. współpracę z zespołami Apogeum i Krzak (którego był czas jakiś liderem i głównym kompozytorem) oraz uczestnictwo w nagraniu debiutanckiej płyty Dżemu pt. „Cegła”, gra także w formacji Śląska Grupa Bluesowa. Winder jest nie tylko czynnym muzykiem, ale również prezesem Śląskiego Stowarzyszenia Artystów i Twórców SAT oraz gospodarzem Domu Pracy Twórczej “Leśniczówka” w Chorzowie.

Bronisław Duży – absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu, uhonorowany stypendium im. Krzysztofa Komedy. Od 1987 roku znajduje się na pierwszym miejscu organizowanej przez Jazz Forum ankiety Jazz Top w kategorii puzonu. Współpracował z takimi artystami i zespołami jak Twinkle Brothers, Ireneusz Dudek, Jan Kyks Skrzek, Kobranocka, Jorgos Skolias, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko i Krzysztof “Puma” Piasecki, Robert Janowski, Paulina Przybysz, Monika Borzym i Dawid Podsiadło. Duży jest twórcą i wykonawcą muzyki do filmów dla Telewizji Polskiej. Interesuje się także śląską pieśnią ludową.

Ireneusz Głyk – ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka (Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen,Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela i inni). Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy: „Long Time” i „Step Ahead”.

Dariusz Ziółek – gitarzysta basowy, pianista, działający na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi „Fryderykiem” za album „4 Basy”. W 2001 roku uhonorowany został nagrodą „za wybitne osiągnięcia basowe” przez czasopismo „Gitara i Bas”. Koncertuje w kraju i zagranicą z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi i bluesowymi. Darek Ziółek uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest wykładowcą w klasie gitary basowej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Źródło: Okolice Bluesa i Centrum Kultury Śląskiej w Nakle

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.