The Traveling Wilburys – reedycja albumów

Jeff Lynne, George Harrison, Roy Orbison, Bob Dylan i Tom Petty w nowej jakości !!!

Traveling Wilburys Vol. 1 i Vol. 3 z dodatkami już można nabyć w przedsprzedaży w sklepie Amazon

Traveling_Wilburys_2016_Amazon

Traveling Wilburys – zespół rockowy założony w Los Angeles wiosną 1988 roku przez George’a Harrisona.
W skład zespołu (prócz założyciela Harrisona) wchodzili tacy popularni muzycy rockowi jak: Bob Dylan, Roy Orbison, Tom Petty oraz Jeff Lynne. Muzykami sesyjnymi byli: Dhani Harrison, Jim Keltner, Gary Moore, Jim Horn, Ray Cooper oraz Ian Wallace.
Początkowo Harrison zaprosił swoich przyjaciół, aby w domowym studiu nagraniowym Dylana spotkać się w celu nagrania strony B singla This is Love, promującego album Cloud Nine – więcej

ALBUMY:
Traveling_Wilburys-cddvdTraveling Wilburys Vol. 1 – album muzyczny, nagrany w kwietniu i maju 1988 roku przez supergrupę Traveling Wilburys, w skład której wchodzili: Jeff Lynne, George Harrison, Roy Orbison, Bob Dylan i Tom Petty.
Pierwszy utwór Handle with Care, od którego narodziła się idea powołania grupy, powstał w domowym studio Boba Dylana w Malibu. Pozostałe utwory nagrano w domowym studio Dave’a Stewarta w Los Angeles, utwory zmiksowano w kolejnym domowym studio – tym razem George’a Harrisona F.P.S.H.O.T. (Friar Park Studio, Henley-on-Thames).
Wykonawcy wystąpili pod pseudonimami braci Wilbury: Nelsona (Harrison), Otisa (Lynne), Lucky’ego (Dylan), Lefty’ego (Orbison) i Charliego T. Juniora (Petty).
Album był światową sensacją i sprzedał się w liczbie 2 mln w ciągu pół roku. W USA album doszedł do 3. pozycji na liście najlepiej sprzedających się płyt i uzyskał status potrójnej platynowej płyty. Płyta zdobyła liczne nagrody, w tym nagrodę Grammy w kategorii Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal w 1990 roku. Sukcesu nie dożył Roy Orbison, który 6 grudnia 1988 zmarł na atak serca.

Traveling_Wilburys-cddvd2Traveling Wilburys Vol. 3 – album muzyczny, nagrany w kwietniu i maju 1990 roku przez supergrupę Traveling Wilburys, w skład której wchodzili: Jeff Lynne, George Harrison, Bob Dylan i Tom Petty.
Wykonawcy wystąpili pod nowymi pseudonimami braci Wilbury: Spike’a (Harrison), Claytona (Lynne), Boo (Dylan), i Muddy’ego (Petty).
Album odniósł mniejszy sukces niż poprzedni, niemniej w USA album doszedł do 11. pozycji na liście najlepiej sprzedających się płyt i uzyskał status platynowej płyty.
Płytę zadedykowano pamięci Lefty’ego Wilbury – Roya Orbisona, członka pierwszego składu grupy, który zmarł na atak serca 6 grudnia 1988 roku. /Wikipedia/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.