Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat

18 listopada 2015 roku do księgarń trafi książka “Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny świat”. Dostępna jest już w przedsprzedaży.

Jest to biografia jednego z najwybitniejszych przedstawicieli psychodelicznego rocka, angielskiego piosenkarza, gitarzysty, malarza i członka zespołu Pink Floyd.

Roger Keith „Syd” Barrett (1946–2006) – strona www

David Bowie: Syd był dla mnie główną inspiracją. Był bardzo charyzmatycznym i niezmiernie oryginalnym kompozytorem. Jego wpływ na moją osobę był ogromny. Był prawdziwym diamentem.

Mike Leonard: Syd był wielkim fanem Bo Diddleya i wszystko co grali, brzmiało jak on.(…) Dla Syda najważniejszy był rytm. Świetnie wychodziło mu granie oparte na synkopowanych, krzyżujących się, rwanych rytmach à la Bo Diddley. To on swoim graniem napędzał zespół.

Syd_Barrett_Pink_Floyd_Mroczny_swiat

Książkę już można zamówić:
La Botiga 49,90 zł
Legolas 49,90
książki1 45,40 zł
Pegaz 44,40 zł

Kiedy Syd Barrett założył Pink Floyd, był studentem akademii sztuk pięknych. Po sławę sięgnął jeszcze przed 20. urodzinami, gdy wraz z Rogerem Watersem, Nickiem Masonem i Rickiem Wrightem występował na scenie kultowego londyńskiego klubu UFO. Jego błyskotliwe teksty i tworzona pod wpływem narkotyków muzyka stały się stemplem rodzącego się ruchu psychodelicznego.

Syd Barrett & Pink Floyd. Mroczny świat to efekt 10 lat pracy. Znajdziecie tutaj liczne wypowiedzi czołowych postaci londyńskiej bohemy oraz kolegów Syda z zespołu. Wszyscy oni szczerze opowiadają o tragicznej przemianie swego przyjaciela – niezwykłego człowieka, który podbijając nowe tereny artystycznej ekspresji, przegrał walkę z wewnętrznymi demonami.

Książka Juliana Palaciosa to skarbnica wiedzy na temat Pink Floyd i jednego z najczęściej mitologizowanych bohaterów rock and rolla. To także fascynujący portret kształtującej się kontrkultury oraz opowieść o narodzinach i zmierzchu brytyjskiego Lata Miłości.

Dobrze, że powstała książka, która portretuje Barretta tak wnikliwie.
Wiesław Weiss, “Teraz Rock”

Porywająca książka o najbardziej tajemniczym i najoryginalniejszym artyście w świecie muzyki rockowej.
Tomasz Budzyński, Armia

Za każdym razem kiedy gramy starsze utwory Pink Floyd, które skomponował Syd, publiczność reaguje entuzjastycznie. Jestem pewien, że tak samo zareagują fani Barretta i Floydów na tę biografię.
Andrzej Łakomy, Zespół Another Pink Floyd

Trudno uwierzyć, że w Polsce nie ukazała się dotychczas biografia Syda. Czekałem na tę książkę długimi latami i się nie zawiodłem. Porusza bardziej niż historie wszystkich członków Pink Floyd razem wziętych.
Jacek Nizinkiewicz, “Rzeczpospolita”

Syd Barrett i Pink Floyd. Mroczny światSyd Barrett_Pink_Floyd_Dark_Globe

Wydawnictwo Sine Qua Non
Autor: Julian Palacios
Tytuł oryginału: Syd Barrett & Pink Floyd. Dark Globe
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Data wydania: 18 listopada 2015
Cena okładkowa: 49,90 zł
Format: 145 x 205 mm
Liczba stron: 592 tekst i 3x 8 zdjęcia
ISBN: 978-83-7924-500-0

Źródło: Wydawnictwo Sine Qua Non

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.