Sokołów Blues Rock Festiwal 2013

Na mapie koncertowej województwa podkarpackiego pojawia się nowa impreza muzyczna – Sokołów Blues Rock Festiwal – pamięci Tadeusza Nalepy. sokolow_blues_rock_festiwal_2013_plakat

Festiwal odbędzie się 6.10.2013 roku (niedziela) o godzinie 17:30, wstęp wolny.
Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim (Sala Widowiskowa, Lubelska 5).
Wśród wykonawców zespoły z Podkarpacia: Kłusem z Bluesem, Wes Galczynski & Power Train, Tymczasowi i Polytonia.
Poniżej parę słów o każdym z wykonawców.

klusem_z_bluesem

Kłusem z Bluesem (Rzeszów)
-Tomek Kiersnowski – śpiew, harmonijka ustna
-Sławek Rybczyński – gitara elektryczna
-Wojtek Kwieciński – gitara basowa, kontrabas
-Piotr Berdowski – perkusja

Rzeszowski zespół „Kłusem z Blusem”, a właściwie ta nazwa funkcjonuje z dłuższymi lub krótszymi przerwami od roku 1985 i do dnia dzisiejszego związana jest z osobą harmonijkarza Tomka Kiersnowskiego. W początkowych latach działalności występowałem w duecie z gitarzystą Januszem Sroką grając akustycznego bluesa, wzorując się na mistrzach gatunku country bluesa Sonny Terry & Brownie McGee. W początkowym okresie grania zespół umożliwiał nam przede wszystkim doskonalenie warsztatu muzycznego, a granie dla „kogoś” było mniej istotne i skupiało się wokół rzeszowskiego środowiska studenckiego. Kiedy wydawało nam się już że, nie mamy sobie równych to postanowiliśmy spróbować sił gdzieś w Polsce. Do zespołu dołączył basista Witold Solarski wspierając zespół brzmieniem kontrabasu. W tym składzie przygotowaliśmy się do RAWY BLUES 93. Jak się okazało zostaliśmy zauważeni na eliminacjach i zaproszono nas na Małą Scenę Festiwalu.  /czytaj dalej/

Wes_Galczynski_Power_Train

Wes Galczynski & Power Train (Stalowa Wola)
-Wes Galczynski
-Paweł Gielarek (bass)
-Jan Kiedrzyński (drums)

Wes gra od czasów nastolatka. Bluesem zaszczepił się nieco później. Jest laureatem III opatowskiego festiwalu “Flower Power Blues Festival 2011” odbywającego się w Opatowie, na którym w czerwcu 2011 roku otrzymał pierwszą nagrodę. We wrześniu 2011 został zaproszony do finałów “VIII INTERNATIONAL GALICJA BLUES FESTIVAL” w Krośnie, gdzie został wyróżniony.
Fascynują go Steve Ray Vaughan, Freddie King, Lynyrd Skynyrd, Eric Calpton, Jeff Healey, Derek Trucks. Zauroczony jest techniką slide, której kiedyś zasmakował i którą doskonali w miarę możliwości. Miał kilka “podejść” do slide’u, ale nigdy mu nie wychodziło. Jak mówi, na przestrzeni lat kupił dziesiątki slide’ów, “…ale żaden, wa mać, nie działał”. Z bluesmanów młodszego pokolenia lubi słuchać Derek Trucks, Joe Bonamassa, John Meyer i Joe Colombo. Ostatnio występuje z dwoma uzdolnianymi muzykami tworząc zwarte, zgrane trio pod nazwą “Wes Galczynski and Power Train”. Na bębnach gra Janek Kiedrzyński, na gitarze basowej Paweł Gielarek.

tymczasowi_band

Tymczasowi (Kamień k/Rzeszowa)
– Tomasz Ciomcia (wokal)
– Adrian Cebula (perkusja)
– Piotr Misiak (bas)
– Piotr Bałut (gitara)
– Karol Godek (gitara)
– Wiesław Cebula (saksofon – gościnnie)

Historia grupy rozpoczyna się wiosną 2009 roku. Naszym pierwszym małym sukcesem było wyróżnienie w konkursie „Młodzi realizują marzenia V”. Rok po tym wydarzeniu, dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu, nie mieliśmy już sobie równych w kolejnej edycji tego konkursu. W następnych latach nieraz byliśmy wyróżniani i doceniani w różnych konkursach przeznaczonych dla młodych zespołów. Na drugie zwycięstwo przyszło nam czekać do kwietnia 2012 roku, kiedy to zdobyliśmy pierwszą nagrodę w konkursie ‘’Out of underground’’.
Przez niespełna 5 lat naszego istnienia zagraliśmy około 150 koncertów w wielu miastach i mniejszych miejscowościach naszego kraju. Występowaliśmy przed takimi zespołami jak : Dżem, Czerwone Gitary, Brown, One Gain, Blenders czy Kobranocka. Mieliśmy również kilka audycji w Polskim Radiu Rzeszów. W jednym z notowań (54 lista) podkarpackiej sceny przebojów zajęliśmy pierwsze miejsce utworem „ Tak bez słów” .
Rok 2012 to czas, kiedy zespół dzięki ciężkiej pracy nagrał krążek “Bliżej Was”. Jest to niewątpliwie jedno z najistotniejszych wydarzeń w historii naszej grupy. Oficjalna premiera płyty miała miejsce 7 grudnia 2012 roku.
Zespół w swojej historii przeżył wiele zmian personalnych. Najważniejsze z nich nastąpiły w 2011 roku, kiedy to gitarzysta Dominik Rząsa oraz wokalista Grzegorz Łach opuścili Tymczasowych z różnych powodów. Na ich miejsce przybyli odpowiednio: Karol Godek, który jest bardzo młodym i niezwykle rokującym członkiem kapeli oraz Tomasz Ciomcia, charyzmatyczny twórca tekstów, swoisty duch zespołu. Ostatnia zmiana nastąpiła jesienią 2012 roku : Piotr Misiak zastąpił na basie Mirka Cebula.
Czas na aktualny skład Tymczasowych ( obok imion i nazwisk podam również nasze pseudonimy) Tomasz Ciomcia ( Wąż) – wokal, Adrian Cebula (Nanek) – perkusja, Piotr Bałut ( Pietia) – gitara elektryczna, Piotr Misiak (Misiek) – bas, Karol Godek (Karolek)– gitara elektryczna.
Zespól ciągle się rozwija, mamy ciekawe pomysły, a dzięki wspaniałej publiczności robimy to z wielką przyjemnością i ogromnym zapałem.

polytonia_magda_kulikowska

Polytonia (Podkarpacie)
-Joanna Karczemna – voc (poprzednia -Magda Kulikowska)
-Karol Godek – g
-Tomasz Kowal – bg
-Tomasz Zawadzki – dr

Jeśli chodzi o zespół Polytonia, wiemy tylko, że młodzi muzycy poznali się i rozpoczęli wspólne granie (luty 2013) dzięki warsztatom muzycznym w MDK Stalowa Wola, prowadzonymi przez Marka Radulego. Victor Czura zaliczył ich granie do fusionbluesa.
Próbki występów zespołu (YouTube):

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.