Slash. W jamie węża

Wydawnictwo In Rock: Nasza kolejna nowość, to właściwie wznowienie. Biografia Slasha autorstwa Paula Stenninga wyszła już bowiem w Polsce parę lat temu. Jednak w związku ze zbliżającym się koncertem Guns n’Roses w Polsce zdecydowaliśmy się jednak nieco ją “odświeżyć” – historia tego nieprzeciętnego gitarzysty została zaktualizowana do marca 2018 roku, uzupełniliśmy też dyskografię. Uprzedzając Wasze pytania, tak, jest wątek “Dodowy”.

W latach osiemdziesiątych samym tylko riffem „Welcome To The Jungle” porozstawiał glammetalową konkurencję po kątach. Wstępem do „Sweet Child O’ Mine” zabił ćwieka tym, który gderali, że w rocku już wszystko zagrano. W dłoniach Gibson Les Paul, w ustach Marlboro, pod ręką butla Jacka Danielsa. To wiemy o Slashu od lat. Dlaczego więc warto czytać jego biografię?

Aby dowiedzieć się, jak muzyk odkrywał swój talent i jak go doskonalił. Jak wdrapywał się na rockowy Olimp, przywracając hard’n’heavy właściwe, klasyczne proporcje. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o pasji do muzyki, o specyficznym, intuicyjnym podejściu do jej tworzenia. Jest to również wnikliwa analiza wkładu gitarzysty w dokonania Gunsów, omówienie wszystkich albumów tego zespołu, jak również intrygujących projektów Slash’s Snakepit, Blues Ball, Velvet Revolver oraz płyt solowych.

„Slash. W jamie węża” to obowiązkowa lektura dla fana, przede wszystkim dlatego, że bardziej aktualna biografia artysty nie istnieje! Opowieść została doprowadzona do marca 2018 (z odnotowaniem polskich koncertów i, a jakże, „wątku Dodowego”). Zamieszczono też zaktualizowaną dyskografię, wykaz używanych przez Slasha instrumentów oraz mnóstwo innych ciekawostek.

Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 2018
Autor: Paul Stenning
Tłumaczenie: Katarzyna Jokiel-Paluch
Ilość stron: 244 + wkładka 8 stron ze zdjęciami
Format: 145×205 mm
Oprawa miękka

KUP: Vesper
Cena sprzedaży:22,00 zł brutto
Cena detaliczna: 34,90 zł
Premiera: 04.07.2018
Wysyłka od 27.06.2018

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.