Singiel zespołu Pokój Numer 3

Pokój Numer 3 zapowiada wydanie singla w lutym pod tytułem „Od początku”. Na singlu znajdą się trzy utwory Jakuba Andrzejewskiego, który jest autorem muzyki i słów. Singiel będzie dostępny podczas koncertów zespołu i jest zwiastunem płyty, która ukaże się w 2016 roku.

Pokój Numer 3:
Kuba Andrzejewski – śpiew, gitara
Łukasz Głos – instr. klaw., Hammond
Patryk Krajnik – saksofon
Krzysiek Ratke – gitara basowa
Bartek Andrzejewski – perkusja
+ gościnnie Michał Kielak – harmonijka ustna

Pokoj_Numer_3_2

Na początku roku 2015, stawiając pierwsze, nieśmiałe kroki Pokój Numer 3 rozpoczął swoją sceniczną historię od występu podczas przeglądu muzycznego KATAR, tym samym jako najmłodszy stażem spośród 10 wybranych przez jury zespołów nie zostawił cienia wątpliwości, że blues i rock jest tym, czego ci goście chcą.

Pokój Numer 3 tworzą aktywni członkowie innych bydgoskich zespołów. W ich twórczości przeważa blues i tradycyjny blues-rock. Lider zespołu, dziewiętnastoletni Jakub Andrzejewski, to niewątpliwie jeden z ciekawszych gitarzystów swojego pokolenia w regionie. Nie tylko świetnie gra, ale również komponuje i pisze teksty. O wybitnym talencie Jakuba Andrzejewskiego świadczy szczególna świadomość dźwięku i troska o brzmienie. Wydaje się, że w pełni panuje nad każdą nutą, która wychodzi spod jego palców. Pełnię swoich umiejętności technicznych prezentuje, grając bez użycia kostki na lekko przesterowanej gitarze. Wydobywa w ten sposób brzmienia kojarzące się z początkami blues-rocka z czasów Petera Greena czy Johna Mayalla.

Zespół otwierał koncerty m.in. takich grup jak: Moreland & Arbuckle, Kasa Chorych, Zdrowa Woda. Kuba Andrzejewski wspomagał gościnnie zespół Kasa Chorych, podczas ich trasy „40-lecie”, co zostało zarejestrowane na płycie CD/DVD i ukaże się w marcu 2016r. Gościnnie występował także z grupą Cree i z duetem Riedel & Kielak.

Posłuchajmy utworów z singla „Od początku”
1. Masz wszystko, nie masz nic
2. Kłamca
3. Dumne oczy
(muz./sł – J. Andrzejewski)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.