Ry Cooder – The Prodigal Son

“The Prodigal Son” to solowy album Ry Coodera od sześciu lat!. Album wzbudził podekscytowanie zarówno fanów, jak i krytyków. Ry Cooder, jako muzyk, producent, autor piosenek i mędrzec, mieszkający w Santa Monica w Kalifornii badał muzykę i kulturę z całego miasta, kraju i całego świata. Jest nie tylko jednym z najwybitniejszych amerykańskich gitarzystów swoich czasów, wirtuozem, który wykorzystuje swoje umiejętności techniczne do tworzenia muzyki z niezwykłą duszą, ale także ma serce na właściwym miejscu.

Najnowszy album “The Prodigal Son”, to cała Ameryka, duchowe, pełne nadziei głosy, krzyki i prowokacje, wyrażone poprzez piosenki takich wykonawców, jak Pilgrim Travelers, The Stanley Brothers, Blind Willie Johnson i samego Coodera. Tworząc niezłomne spojrzenie na aktualny stan współczesnej Ameryki. Łączę wymiar polityczny i ekonomiczny z wewnętrznym życiem ludzi, ponieważ ludzie są dzisiaj zagrożeni i uciskani ze wszystkich stron w naszym świecie – stwierdził. To czarno-biała muzyka, nasza historia ducha, brzmiąca zupełnie świeżo i współcześnie, otoczona wyrazistym wokalem Coodera i wdzięczną, elegancką grą na gitarze. Wspomagał go syn, perkusista i główny współpracownik, Joachim Cooder.
Płyta jest zręcznym komentarzem do naszego schorowanego stanu moralnego. To muzyka na te czasy, nieustraszone nurkowanie w duszy kraju i człowieka, Ry Cooder.

Utwory na płycie:
1. Straight Street (James W. Alexander / Jesse Whitaker)
2. Shrinking Man (Ry Cooder)
3. Gentrification (Ry Cooder / Joachim Cooder)
4. Everybody Ought To Treat A Stranger Right (Traditional; Blind Willie Johnson, Arr. by Ry Cooder)
5. The Prodigal Son (Traditional: Arranged by Ry Cooder /Joachim Cooder)
6. Nobody’s Fault But Mine (Blind Willie Johnson / Arranged Ry Cooder / Joachim Cooder)
7. You Must Unload (Alfred Reed)
8. I’ll Be Rested When The Roll Is Called (Blind Roosevelt Graves)
9. Harbor Of Love (Carter Stanley)
10. Jesus And Woody (Ry Cooder)
11. In His Care (William L. Dawson)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.