Romek Puchowski zaprasza do wolności

15 marca premiera sklepowa płyty “Free” Romka Puchowskiego.

Puchowski promuje płytę serią koncertów. Zagrał już w Obornikach Śląskich, Gomunicach, Babimoście i Gdańsku. Następne koncerty to:
22.03 Częstochowa, Jazz Club ASK
23.03 Pszczyna, Bugsy’s Jazz Club
30.03 Tczew, Klub Tromba
05.04 Koszalin, Centrala Artystyczna
06.04 Stargard Szczeciński, Piwnica TPS, Towarzystwo Przyjaciół Stargardu
13.04 Częstochowa, Muzyczna Meta (Puchowski-Tymański-Alberti-Tymanski)
14.04 Białystok, Klub Fama, Białostocki Ośrodek Kultury (Puchowski-Tymański-Alberti-Tymanski)
20.04 Glonn, Schrottgallerie
21.04 Monachium, Alfonso’s
Płytę można kupić w sklepie wytwórni muzycznej Soliton (24,99 zł), która wydała płytę.

To album niezwykle dojrzały i jednocześnie świeży, zadziwiający bogactwem muzycznym i prostotą jednocześnie. Płyta żywa i organiczna, przebojowa i wirtuozerska. Odważna i mądra. Transowe DOBRO, liryczna wiolonczela, wibrująca harmonijka, stylowa gitara akustyczna, saksofon, banjo i tuba – to tylko niektóre elementy tej niezwykłej układanki. Romek Puchowski zaprasza do „FREE”, czyli do wolności!

„FREE” jest drugą, po świetnie przyjętej „Simply” z 2006 roku, solową płytą Romka Puchowskiego – singer-songwritera, freestylera i wirtuoza gitary DOBRO. To dzieło niemal w całości autorskie – na czternaście utworów aż dziesięć to kompozycje artysty.
To album niezwykle dojrzały i jednocześnie świeży, zadziwiający bogactwem muzycznym i prostotą jednocześnie. Transowe DOBRO, liryczna wiolonczela, wibrująca harmonijka, stylowa gitara akustyczna, saksofon, banjo i tuba – to tylko niektóre elementy tej niezwykłej układanki. Różnorodność stylistyczna i klimatyczna utworów jest tutaj spięta wspólnym brzmieniem, mistrzostwem warsztatowym i osobowością Puchowskiego. Nawet najbardziej wysmakowane i finezyjne frazy artysta gra i śpiewa z lekkością i swobodą, które przechodzą na słuchacza. Całości dopełnia jeden ze znaków firmowych artysty – świetne teksty. Poetyckie, inteligentne, mądre i zabawne. Romek Puchowski umie pisać chwytliwe, wpadające w ucho piosenki, które pozostają jednocześnie dziełami wysublimowanymi artystycznie. Co najmniej połowa utworów na „FREE” to prawdziwe przeboje, a wszystkie układają się w swoistą konstelację małych, barwnych światów, do których kolejno zapraszają słuchacza.
Album powstawał w bardzo ważnym dla muzyka momencie w życiu – stąd odwaga, totalna szczerość, autentyczność i siła, jaką słychać w każdym utworze. Płyta jest niezwykle żywa i organiczna – udało się zachować na niej energię żywego wykonania, z której słyną koncerty Puchowskiego. Większość partii była rejestrowana „na setkę” we własnym studiu muzyka, dzięki czemu możliwe było chwytanie tego właściwego momentu podczas nocnych sesji. Płyta jest niezwykle różnorodna, ponieważ Puchowski realizuje na niej rozmaite muzyczne wizje, które chodziły mu po głowie. Do ich realizacji zaprosił wyjątkowych gości – swoich mistrzów, przyjaciół, niesamowite osobowości, muzyków, z którymi łączą go wspólne historie. Tymon Tymański, Keith Dunn, Adam Wendt, Martyna Jakubowicz, Grzegorz Grzyb, Wojciech vel G.Wolf Garwoliński, Michał Kielak, Tomek Kruk, Piotr Dunajski, Dobrawa Czocher, Jędrzej Kubiak, ET Tumason – spotkanie z każdym z nich to kolejny, unikatowy smak, jaki serwuje „FREE”.

Romek Puchowski zaprasza do „FREE”, czyli do wolności!

ROMEK PUCHOWSKI – wokalista, instrumentalista, singer-songwriter, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO. Jego scenicznego „arsenału” dopełniają często looper iPhone. Wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Ma na koncie występy na wielu scenach Europy. Współpracuje wybitnymi muzykami, m.in. z Keithem Dunnem, Michaelem Maass, Nickiem Katzmanem oraz Sugarem Blue, znanym ze współpracy z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Mistrz techniki slide i improwizacji. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.

romek_puchowski_cdUtwory na płycie:
1) Thoughts Like Fish
2) Big Bad Brother
3) Fryzjer
4) Jurata
5) The Cat Is Observing
6) Walc dla Edyty
7) Głodne wybrzeże
8) Just Your Fool
9) Nowi ludzie
10) Lena Lena
11) Goin’ Away Baby
12) Albo cacy albo lili
13) Voodoo Child
14) Johnny

ROMEK PUCHOWSKI – śpiew, chórki, DOBRO, slide, gitara akustyczna / vocal, backing vocals, DOBRO, slide, acoustic guitar

Goście na płycie:
DOBRAWA CZOCHER – wiolonczela / cello /14/
PIOTR DUNAJSKI – tuba /3/
KEITH DUNN – śpiew / vocal /13/, harmonijka / harmonica /12/
WOJCIECH vel G.WOLF GARWOLIŃSKI – gitara elektryczna, chórki / electric guitar & backing vocals /1/, gitara akustyczna, chórki / acoustic guitar, backing vocals /5/
GRZEGORZ GRZYB – perkusja / drums /2,4,14/
MARTYNA JAKUBOWICZ – śpiew / vocal /12/
MICHAŁ KIELAK – harmonijka / harmonica /8,11/
TOMASZ KRUK – banjo /8/
JĘDRZEJ KUBIAK – gitara hawajska / hawaiian guitar National Tricone /4/
E.T. TUMASON – gitara slide, śpiew / slide guitar, vocal /7/
TYMON TYMAŃSKI – bas / bass /3/, gitara akustyczna, chórki / acoustic guitar, backing vocals /4/
ADAM WENDT – saksofon tenorowy / tenor saxophone /4,13/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.