Ringo

Dziś premiera książki “Ringo”, której autorem jest Michael Seth Starr. Biografia człowieka, który wyznacza rytm.

“Fani zespołu The Beatles będą zachwyceni tą biografią. Świetnie nadaje się na prezent dla melomanów, do postawienia na półce obok licznych książek poświęconych reszcie kolegów Ringo. A uwierzcie mi, ta stworzona przez Michaela Setha Starra jest jedną z najlepszych” – Martyna Wierzchucka – Majuskuła

Pasjonująca biografia Najsławniejszego Perkusisty Świata.

Swoją grą Ringo wyznaczał rytm całego pokolenia, a ikoną rocka pozostaje do dziś. Z jakiego powodu przybrał pseudonim? Czy podczas spotkania z królową Elżbietą II był naćpany? Dlaczego The Beatles ukrywali jego odejście z zespołu? Jakie konsekwencje miała odmowa wizyty u filipińskiego dyktatora? Kim tak naprawdę jest Ringo Starr?

Ringo to pierwsza tak dokładna opowieść o życiu i karierze perkusisty The Beatles – od naznaczonego chorobami dzieciństwa przez życie w blasku sławy i trudny, pełen sprzecznych emocji okres po rozpadzie zespołu aż po powrót na szczyt, gdy po latach problemów oraz walki z nałogiem Ringo odrodził się jako jedna z najbardziej cenionych i uwielbianych legend rock and rolla. /Wydawnictwo Sine Qua Non/

ringo_3Ringo
Wydawnictwo SQN
Autor: Michael Seth Starr
Tytuł oryg.: Ringo. With a Little Help
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Data wydania: 9 listopada 2016
Cena okładkowa: 39,90 zł
Format: 150 x 215 mm
Liczba stron: 448 /tekst/ i 8 /zdjęcia/

KUP:
Wersalik 23,95 zł
Dobre Książki 23,94 zł
Aros 25.94 zł
Empik 33,49 zł

***

Max Weinberg: Ci z nas, którzy grali na perkusji, chcieli być Ringiem Starrem. Chcieliśmy umieć grać w tak chwytliwy sposób. Ringo miał i wciąż ma znakomite wyczucie tempa, wielki talent i wyjątkowy muzyczny smak.

Phil Collins: Nie wiem, ilu muzyków zaczęło grać dzięki Ringowi, ale wiem, że wśród perkusyjnej starszyzny Ringo jest bardzo doceniany, ponieważ to świetny bębniarz. Mogę o nim mówić w samych superlatywach.

Kenny Aronoff: U Ringa najbardziej doceniam jego wyjątkowe pomysły i wyczucie. Nawet to wyczucie postawiłbym na pierwszym miejscu, ale i tak wszystko się łączy. Ma polot i styl – to świetne odzwierciedlenie jego charakteru. Poza tym jest leworęczny, ale grał na zestawie dla praworęcznych, przez co jego zagrywki były bardzo nietypowe. To prawdziwy artysta.

John Densmore: Uwielbiam jego grę. Uważam, że Ringo był duszą The Beatles.

***

Michael Seth Starr – od 1995 roku reporter telewizyjny oraz felietonista w „The New York Post”. Autor filmografii Petera Sellersa oraz wielu biografii, m.in. Joeya Bishopa, Raymonda Burra, Bobby’ego Darina czy Redda Foxxa.

ringo_2

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.