RHBlues’86

Mamy okazję przedstawić pierwszy raz na naszej stronie formację RHBlues’86. Dzieje się to za sprawą fana Bies Czad Bluesa, który corocznie nas odwiedza w Bieszczadach, Krzysztofa Wesołowskiego. Był na koncercie RHBlues’86, przesłał nam parę zdjęć, więc je publikujemy, a przy okazji przybliżymy Wam swarzędzki zespół.

Zespół o nazwie RH Blues został założony w Swarzędzu w 1986 roku, a jego pierwotny skład tworzyli: Przemysław Jagodziński (gitara basowa), Piotr Karasiewicz (gitara), Robert Walczak (gitara), Adam Dutkiewicz (perkusja),
Wojciech Gogolewski (harmonijka ustna) oraz Zbigniew Dera (wokal).
Od początku istnienia zespół konsekwentnie trzymał się formuły rock and blues po polsku. Niestety pod koniec 1988 roku zespół zawiesza swoją działalność, mając na koncie liczne koncerty i udział w różnych przeglądach muzycznych.

W 2018 roku zespół wznawia działalność pod nazwą RHBlues’86, a jego aktualny skład stanowią:

  • Przemysław “Johny” Jagodziński – gitara basowa
  • Robert “Waluś” Walczak – gitara
  • Waldemar Krupiński – gitara
  • Piotr Wiciak – perkusja
  • Dariusz Szaumkessel – wokal

Muzyka zespołu utrzymana jest w pierwotnie przyjętej formule, a własny repertuar wzbogacony nowym brzmieniem pozwala na udane koncerty przed publicznością.
Pierwszy raz po przerwie zespół zagrał w klubie Szkielet w Luboniu dla USA CARS Poznań. Od tego momentu z powodzeniem koncertuje i ciepło przyjmowany jest przez publiczność.
Ostatnio zespół zarejestrował nowy materiał w studiu i pracuje nad jego wydaniem.
Celem zespołu jest tworzenie nowych dynamicznych kompozycji w stylu, który najbardziej spodoba się słuchaczom.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.