Puławskie Lato Bluesowe 2018

Od 21 do 25 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Puławskiego Lata Bluesowego, a wraz z nią, odbywające się już po raz dwunasty warsztaty muzyki bluesowej. Pięciodniowe spotkania skierowane są do wszystkich chętnych wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności muzycznych oraz miłośników fotografii reporterskiej.

Warsztaty poprowadzą profesjonalni muzycy i instruktorzy:
• Katarzyna Mirowska – klasa wokalna – absolwentka w klasie instrumentalnej i wokalnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Oprócz czynnego śpiewania prowadzi działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem śpiewu specjalizującym się w metodzie Speech Level Singing S. Riggsa. Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Pracuje jako muzyk sesyjny, prowadzi ożywioną działalność w kraju za granicą.

• dr Marcin Wawrzynowicz – klasa wokalna – wokalista, kompozytor, pedagog, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD („Missa Pacis” 2009 i „Camamey „2012). Od roku 2010 jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym. W 2017 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie.

• Jacek Jaguś – klasa gitary elektrycznej – kilkakrotnie wybierany jednym z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych. Ma na koncie występy na wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce oraz współpracę z uznanymi muzykami, takimi jak Leszek Cichoński czy chicagowski gitarzysta Phil Guy. Od kilku lat prowadzi działalność dydaktyczną prowadząc warsztaty gitarowe oraz wykłady o tematyce muzycznej (projekt Akademia Bluesa, Blues nad Bobrem, Letnie Warsztaty Bluesowe w Bolesławcu).

• Bartosz Łęczycki – klasa harmonijki – uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005, 2006, 2007, 2009, 2017 (wg czytelników kwartalnika “Twój Blues”). Otrzymał 2 platynowe płyty za albumy “Koledzy” (2007) oraz “Męska Muzyka” (2008). Wszechstronny muzyk sesyjny (swobodnie czuje się w każdym gatunku muzyki), biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać w każdej tonacji na 10cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Najbardziej ceniony pedagog i aktywny popularyzator harmonijki (prowadzi ok. 30 warsztatów rocznie w Polsce i w Europie).

• Andrzej Stagraczyński – klasa gitary basowej – od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Koncertował z wieloma muzykami i zespołami w kraju i za granicą. Od wielu lat prowadzi warsztaty nauki gry na gitarze basowej m.in. w Puławach, Krakowie, Gostyniu.

• Łukasz Sobolak – klasa perkusji – brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Jazz Goes to Town w Czechach, którego jest laureatem. Muzyka którą wykonuje bazuje głównie na jazzie i trip hopie. Wspaniały muzyk, wykładowca i wychowawca.

• Rafał Karasiewicz – klasa instrumentów klawiszowych – muzyk, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz we Wrocławski Studiu Musicalowym. Współpracuje z Krzysztofem Kiliańskim, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem, a także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Orkiestrą Tomasza Szymusia.

• Daniel Mróz – klasa fotograficzno-reporterska – instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, wykładowca w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym (Podyplomowe Studia Fotografii), fotoreporter Polskiego Radia Lublin (w latach 2007-2010). Fotoreporter magazynu “Lajf”. Organizator corocznych 24-godzinnych Maratonów Fotograficznych.

W tym roku, ze względu na modernizację głównej siedziby POK „Dom Chemika”, zajęcia będą odbywały się w bursie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Norwida 8A (warsztaty muzyczne) i Młodzieżowym Domu Kultury (zajęcia w ciemni fotograficznej). Z koncertami i codziennymi jam session gościć będziemy w klubie Peweks Art & Music.

Liczba miejsc w klasach jest ograniczona. O przyjęciu do klasy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Udział w warsztatach należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty:

• w klasach instrumentalnych i wokalnych – 350 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

• w klasie fotograficzno-reporterskiej – 150 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

• opłata za nocleg i pełne wyżywienie przez 5 dni (w Bursie RCKU) – 325 zł

Wszelkie pytania można kierować poprzez adres e-mailowy blues@domchemika.pl oraz telefonicznie 81 887 96 01 – Katarzyna Nowak.

Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy.

INFORMACJE I PROGRAM
REGULAMIN
OŚWIADCZENIE DLA NIELETNIEGO UCZESTNIKA
LISTA STANDARDÓW BLUESOWYCH

Koncert Jonn Del Toro Richardson Band

Jonn Del Toro Richardson muzykę bluesową interpretuje w unikalny sposób, łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk. W 2005 roku wraz z zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis, gdzie zdobył główną nagrodę. W 2008 roku album zespołu pt. „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut. Jonn Del Toro Richardson występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore). W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Jonna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award).

Jonn Del Toro Richardson wystąpi wraz z zespołem w składzie:
-Lenny Paul – bas,

-Pascal Delmas – perkusja.

Na koncert w ramach Puławskiego Lata Bluesowego 2018, zapraszamy 24 sierpnia br. o godz. 20:00 do Klubu Peweks Art&Music (ul. Centralna 1). Rezerwacja i informacja w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 886 20 24.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.