Polski Dzień Bluesa 2017 – Kalisz

CKiS w Kaliszu zaprasza 16.09.2017 r. (godz. 17:00) na Polski Dzień Bluesa pod hasłem “Kobiety Bluesa”.

Będą to trzy odcienie bluesa w trzech odsłonach – film: “Janis: Little Girl Blue”; recital: “Norah Jones Songs”; koncert: “Tribute to Etta James”:

godz. 17.00 sala widowiskowa
-film dokumentalny – „Janis: Little Girl Blue”

Film opowiada o dzieciństwie Janis Joplin naznaczonym bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki…

…………………………………………
godz. 19.00 sala studio
-recital: „Norah Jones Songs ” – Dorota Wróblewska & Leszek Nowak
gościnnie: Łukasz Szafrański i Sara Tomczak

Dorota Wróblewska – wokalistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, właścicielka Studia Edukacji Wokalnej HAPPY SINGERS. Organizatorka warsztatów wokalnych i letniej szkoły muzyki dla dzieci „Happy Summer Music School”. Studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziale Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2008 r. do 2013 r. była członkiem kwartetu wokalnego The Sunday Singers.
Od 2013 r. jako solistka współpracuje z Leszkiem Nowakiem – autorem muzycznych projektów edukacyjnych realizowanych w Filharmonii Kaliskiej i Filharmonii Częstochowskiej. Od kilku lat tworzą również zgrany akustyczny duet, oscylujący wokół smooth jazzowej muzyki.
„Norah Jones Songs” – projekt stworzony z piosenek amerykańskiej wokalistki, kompozytorki, instrumentalistki Norah Jones blues, folk, pop, jazz
Wraz z zaproszonymi gośćmi Dorota i Leszek stworzą wspaniałą muzyczną atmosferę, przedstawiając własne interpretacje piosenek z dwóch pierwszych albumów Norah Jones : „Come away with me” i „Feels like Home”.
Dorota Wróblewska – fortepian, śpiew
Leszek Nowak – trąbka, cajón
Łukasz Szafrański – gitara
Sara Tomczak – śpiew

………………………………………….
godz. 20.30 sala widowiskowa
-koncert – „Tribute To Etta James” – Paulina Lenda & Muzzy Friends Band

Zapraszamy na koncert, poświęcony jednej z największych, światowych wokalistek, przedstawicielce wokalnego bluesa, wczesnego rhythm and bluesa i soulu. Etta James w rankingu magazynu Rolling Stone uplasowała się na 22. miejscu 100. największych wokalistów wszech czasów i na 62. miejscu 100. największych artystów.
Skład Paulina Lenda & Muzzy Friends Band prezentuje utwory Etty w konwencji silnie osadzonej w klasyce blues-rocka. Autorskie podejście do twórczości Etty James, a przede wszystkim spora dawka improwizacji i ciekawe instrumentarium pozwalają odbiorcy poczuć się wyjątkowo – jak w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, w klimacie Jefferson Airplaine, Allman Brothers Band czy Led Zeppelin. Pawel_Muzzy_Mikosz-Szuszkiewicz_Fotografia Paulina Lenda to młoda, charyzmatyczna wokalistka z wieloma dokonaniami, posiadająca niepowtarzalną barwę głosu.

Muzzy Friends Band – zespół Pawła Muzzy Mikosza, doświadczonego, wykształconego klasycznie kontrabasisty, basisty współpracującego kilkanaście lat min. z Martyną Jakubowicz. Takie połączenie to gwarancja muzyki zagranej – a nie odegranej.
Paulina Lenda – wokal
Paweł “MUZZY” MIKOSZ- bas
Grzegorz Kostrzębski – organy
Jacek Zając – klawisze
Marcin Zaleś – gitara
Tomasz Burzyński – perkusja

…………………………………………….
godz. 18.30 i 20.00 Art Cafe
Muzyczne Opowieści o Polskich Kobietach Bluesa

Zapraszamy również do kawiarni CKiS gdzie od rana będziemy wprowadzać Państwa w bluesowy i bardzo kobiecy klimat. Przypomnimy wielkie damy polskiego bluesa oraz zapoznamy z czołowymi bluesowymi wokalistkami młodego pokolenia…
Prezentacja – Leszek Ziąbka i Damian Miksa
……………………………………………..

UWAGA!
Bilet w cenie 35 zł upoważnia do wstępu na wszystkie wydarzenia w ramach Polskiego Dnia Bluesa. W recitalu „Norah Jones Songs” może uczestniczyć ograniczona ilość publiczności (ze względu na wielkość sali), w związku z tym wstęp na salę studio – tylko za okazaniem biletu i bezpłatnej wejściówki (do odbioru przy zakupie biletu / dla pierwszych 100 osób).

Przy zakupie biletu online – zarezerwuj wejściówkę telefonicznie i odbierz w kasie w dniu imprezy! (kasa czynna od godz. 15.00, tel. 76 52 552), do wyczerpania miejsc!

Źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.