Polski Dzień Bluesa 2015 – Otwock

W ramach X POLSKIEGO DNIA BLUESA w dniu 13 września 2015 roku w Otwocku odbędzie się koncert Blues Bazar formalnie inaugurujący obchody tego święta wszystkich miłośników bluesa w Polsce.

Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady i Polskie Stowarzyszenie Bluesowe zaprasza na koncerty zespołów (wstęp wolny):

Dana Fuchs Band – gwiazda blues-rocka z USA, przylatuje do nas ze swoim zespołem, będzie to w tym roku ich jedyny koncert w Polsce. Wokalistka jaką nie często się ogląda na polskich scenach. Dzisiejsza pozycja Dany Fuchs jest w pełni ugruntowana na scenach całego świata, a świadzy o tym ilość wykonywanych koncertów na licznych festiwalach obu kontynentów.
———————————————————————-
Dr Blues BB King Tribute – polski projekt poświęcony twórczości BB Kinga, nagrany na płycie wydanej przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe. Dr Blues Rybarczyk z zespołem przedstawi fragmenty płyty a sam koncert będzie symbolicznym upamiętnieniem jej wydania. Na płycie partie solowe gra w poszczególnych utworach 12 polskich znanych gitarzystów i jeden z USA. Chcemy pozyskać kilku z nich do uczestnictwa w naszym koncercie. Na ta chwilę możemy potwierdzić, oprócz Dr Bluesa Rybarczyka, (Soul Re Vision), Jacka Jagusia (JJBand), Bartka Miarkę (Hoodoo Band).
————————————————————————
Mad Pilots – najmłodsi, szaleni wykonawcy, rozpoczną mocnym akordem nasz koncert.
————————————————————————
The Piszczors – nasi przedstawiciele, otwocka grupa bluesowa w rozszerzonym składzie.
————————————————————————
Crazy Mole – To ludzie nad wszystko kochający dobrą muzykę i nie skalane brzmienie. Pięcioosobowy skład z muzykami o dużym doświadczeniu i dużej wrażliwości muzycznej.
————————————————————————
Outsider Blues – czołówka polskiego bluesa, uczestnik wielu polskich festiwali bluesowych, ostatnio publiczność szalała na ich nocnym koncercie podczas Suwałki Blues Festiwal.

polski_dzien_bluesa_2015_otwock_plakat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.