Pierluigi Petricca & Beppe “Harmonica Slim” Semeraro w Polsce

Włoski duet bluesowy na koncertach w Polsce.

Pierluigi Petricca, to czysty i szorstki blues prosto z Włoch. Muzyka, która wykonuje to klasyczne bluesowe dźwięki rodem z Delty Mississippi. Od kilku lat tworzy i występuje solo, wcześniej lider zespołu Papaleg Acoustic Duo. Pojawił się na przestrzeni kilku lat na największych światowych i europejskich festiwalach, wystąpił z takimi artystami jak Elam McNight, Jimbo Mathus czy Rich Del Grosso.

Beppe Semeraro, to wytrawny harmonijkarz bluesowy, mający bogaty dorobek koncertowy i nagraniowy. Grał w wielu czołowych zespołach włoskich w kraju i na najważniejszych festiwalach w Europie, ale przede wszystkim pomieszkując w Chicago. Warto wymienić kilku z tej stolicy światowego bluesa: Junior Wells, John Primer, Bob Brozman, Sugar Blue, Billy Branch, Pinetop Perkins, Bob Margolin, Henry Gray, Sandra Hall, Big Daddy Wilson i inni.

Obaj artyści mają za pasem wiele płyt nagranych z różnymi muzykami. Ostatnia nagrana przez duet, to pochodząca z 2018 roku, “Courtyard Tales”. Muzycy aktualnie pracują nad nową, która będzie nosić tytuł “Passi”.

Koncerty:
18.04.2019 – Łódz, Dom Literatury
19.04.2019 – Brzeg, Stara Karczma
20.04.2019 – Pabianice, Zielona Górka
21.04.2019 – Łask-Kolumna, Kawiarnia Jagódka
22.04.2019 – Gdynia, Blues Club
23.04.2019 – Warszawa, Centrum Promocji Kultury (Praski Blues)
24.04.2019 – Warszawa, T.B.A.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.