Paweł Szymański w Okolicach Bluesa

17 października 2016 r. w audycji autorskiej Andrzeja Jerzyka „Okolice Bluesa” (Radio Centrum Kalisz – 106.4) gościł Paweł Szymański ( wystąpił na Bies Czad Bluesie 2016 i 2007 roku).

radio_centrum_1064_logo188Andrzej Jerzyk:
Paweł Szymański dawno nie gościł już w mojej audycji, a przecież bardzo dużo dzieje się nieustannie w jego muzycznym życiu. Paweł wraz ze swoim zestawem pudeł i harmonijkami, pojawi się na żywo w studiu, a więc czekają nas nutki 100% live, ale zagramy także i z paru krążków. Myślę że ten wieczór, będzie niezwykle ciekawy, a przede wszystkim, z piękną muzyką !!!

Paweł Szymański – śpiewający autor i gitarzysta, muzycznie poruszający się w obszarach mieszczących się w okolicach archaicznego bluesa, ballady, folku, bluegrassu i country. Jeden z pionierów ragtime blues guitar w Polsce.
„Dziecko Rawy Blues” – w latach 1993-2014, dziewięć razy na głównej scenie katowickiego Spodka! W roku 1997 TVP Katowice zrealizowała program telewizyjny „Paweł Szymański – to mój blues”, wielokrotnie emitowanego w TV Polonia i TVP 2.
W latach 2009-2012 ukazały się trzy płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego.
Aktywny estradowo, występuje solo (jako tzw. człowiek – orkiestra) lub w małych akustycznych składach.

Kto nie miał okazji posłuchać, zapraszamy:

Paweł Szymański “Szpital Świętego Jakuba” _ Gość specjalny w audycji autorskiej Andrzeja Jerzyka & Marka Hajdukiewicza “Okolice Bluesa” w Radiu Centrum Kalisz _17 października 2016′ – by @na2016’

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.