Paweł Szymański – Pozdrowienia z Milagro

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Biegnę“, singiel promujący nową płytę Pawła Szymańskiego „Pozdrowienia z Milagro“. Do piosenki powstał teledysk, który można już oglądać na portalu Youtube:

Dziś także Paweł Szymański będzie gościem audycji Andrzeja Jerzyka „Okolice bluesa” w Radiu Centrum Kalisz. Artysta zagra i zaśpiewa w studiu radiowym kilka piosenek z nowej płyty i opowie o kulisach jej powstania. Początek audycji o godzinie 23:00.

Paweł Szymański: „Milagro to zabita dechami dziura, w której rozgrywa się akcja powieści Johna Nicholsa „Fasolowa wojna”. Dla mnie „Milagro” jest po prostu symbolem zapyziałej prowincji. W zasadzie prowincja jest wszędzie, niektórzy twierdzą nawet, że chodzi nie tyle o miejsce, co o stan umysłu, obyczajowość, czy specyficzne relacje międzyludzkie. Sam pochodzę z takiej dziury, poznałem prowincjonalne życie i wydaje mi się, że dobrze wiem, o czym mówię”.

Okazuje się, że można pisać i nagrywać swoje piosenki, które są oryginalne i jednocześnie głęboko osadzone w tradycji starego bluesa. Na płycie „Pozdrowienia z Milagro” znajdziemy granie na gitarze rezofonicznej techniką slide w stylu zawierającym rytmiczną ekspresję Bukki White’a i techniczne wyrafinowanie Sonny’ego Landretha. Jest bluesowy fingerpicking nawiązujący do stylistyki Rev. Gary Daviesa i Blind Boy Fullera. Jest też harmonijkowe granie, w którym pobrzmiewają zagrywki Little Waltera, Shakey Hortona, itp.

A jeśli na kimś nie robią wrażenia stare techniki gitarowe, prawdopodobne inspiracje (nie mówiąc już o nazwiskach zapomnianych bluesowych mistrzów), to zawsze może skupić się na tekstach piosenek. A wsłuchując się w introwertyczne wynurzenia faceta w średnim wieku, którego stać nawet na snucie sarkastycznych opowiastek i trafne obyczajowe spostrzeżenia, to możemy poczuć, że są to opowieści o otaczającym nas świecie i naszym życiu.

Paweł Szymański – Pozdrowienia z Milagro
2020 – Flower Records
Utwory:

 1. Biegnę 3:09
 2. Napisz 3:03
 3. Czekam na wiatr 4:41
 4. Czego jeszcze chcesz 3:54
 5. Jug Band Music 2:51
 6. Wybacz mi 3:29
 7. Tu i tam 3:06
 8. BWH Blues 2:32
 9. Ojra bumtarara 3:15
 10. Świadku idź na piwo 2:19
 11. Właśnie tak miało być 3:53

Muzyka i słowa wszystkich utworów: Paweł Marcin Szymański

Źródło: Wydawnictwo Fonograficzne Flower Records

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.