Pannonica Folk Festival 2016

W dniach od 25-27 sierpnia 2016 roku w Barcicach (k/Nowego Sącza) odbędzie się kolejny Pannonica Folk Festival.

Pannonica Folk Festival – jest kulturalną wizytówką Sądecczyzny i apoteozą różnorodności, wielokulturowości i bogactwa muzycznego Polski i całej Nowej Europy. Odbywa się w urokliwej dolinie Popradu, na historycznym szlaku wędrówek ludów i kultur z obszaru Pannonii* na północ Europy.

W dniach od 25-27 sierpnia 2016 na pole przed stodołą w Barcicach po raz drugi zjadą fani etno – rytmów z całej Polski, Słowacji, Węgier i wielu innych europejskich krajów. Podczas trzech dni festiwalu wystąpią oryginalne grupy folkowe z najwyższej półki, z Polski, Serbii, Węgier, Rumunii, Słowacji, Macedonii i Czech.

Wioska festiwalowa także tętni życiem poza wieczornymi koncertami, odbywają się tu warsztaty, pokazy filmów, wycieczki, gry terenowe, posiady i biesiady, przy wina. Jak co roku w czwartkową noc podczas GuczoDisko Stodoła w Odnozynie pulsować będzie w rytm bałkańskich bitów. Podczas festiwalu promowana jest idea Slow Food i Slow Life oraz szacunek dla natury. Festiwal jest przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi (ciche pole namiotowe, wydzielona strefa pod sceną, animacje dla dzieci).

Tegoroczna Pannonica zapowiada się rewelacyjnie. Odkąd zajęliśmy się organizowaniem bałańsko-węgiersko-cygańskiego festiwalu nad Popradem marzyliśmy o zaproszeniu takich artystów. Festiwal będzie iście międzynarodowy; na scenie wystąpi 10 zespołów z siedmiu krajów, w tym uznane, znane na całym świecie bandy jak Dejan Petrović Big Band czy Mahala Rai Banda. Na specjalnie życzenie naszej publiczności wystąpi Dikanda.

A oto on nasz kompletny skład artystów:

Pannonica_Folk_Festival_2016_wykonawcy

Program festiwalu Panonica 2016 (w Barcicach nad Popradem /powiat nowosądecki)

25.08.2016 czwartek
koncerty od (18.30)
Sharena (PL)
Balkanansambel (SK)
Dzambo (Cambo) Agusevi Orchestra (MAC)

26.08.2016 piątek
koncerty (od 18.30)
Chudoba (POL)
Parno Graszt (HU)
Dejan PetroviĆ Big Band (SRB)

27.08.2016 sobota
koncerty (od 17.30)
Balkanscream (POL)
Terne Chave (CZ)
Dikanda (POL)
Mahala Rai Banda (ROM)

Karnety na cały festiwal kupisz – tutaj

Pannonica_Folk_Festival_2016_bilety

Jeden komentarz

  1. Pannonica to świetny festiwal! Będę uczestnikiem już po raz drugi i mam nadzieję, że będę się bawił równie świetnie, co na poprzednich edycjach. Tym razem jedzie ze mną żona i zostajemy w wiosce festiwalowej przez cały weekend.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.