Outsider Blues w Bieszczadach

Zajazd Pod Caryńską (Ustrzyki Górne 1a) zaprasza 22 lutego 2014 r. na koncert (wstęp wolny) zespołu Outsider Blues.

zajazd_pod_carynska
Grupa Outsider Blues powstała w marcu 2001 r. z inicjatywy Jacka Szpytmy i Wacka Tworzydło.
Outsider Blues brał udział w wielu festiwalach bluesowych w Polsce, m.in.: „Kraśnik Blues Meeting” (gdzie zajął I miejsce), „Flower Power” w Opatowie ( również I miejsce), „Noce Bluesowe” w Rawie Mazowieckiej, „Olsztyńskie Noce Bluesowe”, „Bluestracje” w Chorzowie, „Blues Express” w Zakrzewie, „Toruń Blues Meeting”, „Jimiway” w Ostrowie Wielkopolskim. Występował również za granicą, m.in. zagrał dwa koncerty w filharmonii we Lwowie na festiwalu „Jazz Bez Granic” oraz wziął udział w festiwalu „Bluesowy Podzimek” w Holesovie i Prerovie w Czechach. Grywa także w klubach w całej Polsce, np.: „Lizard King”- Bydgoszcz, „T.B. King”- Włocławek, „Bombay Music”- Tarnów „Piano Jazz Bar Harris”- Kraków, „Tygmont”- Warszawa, „Pod Caryńską”- Ustrzyki Górne, „Picasso”- Lwów i wiele innych.

Outsider Blues jest współorganizatorem festiwalu bluesowego na Podkarpaciu „Przeworsk Blues Festiwal”, który co roku odbywa się pod koniec czerwca, gdzie zapraszane są zespoły i wykonawcy z Polski i zagranicy. Gościły u nas takie gwiazdy bluesa jak: Mira Kubasińska czy Sławek Wierzcholski i NZB, Leszek Cichoński, a także: amerykański gitarzysta Otis Grand & His Blues Band, pierwsza harmonijka w Wielkiej Brytanii- Paul Lamb & The King Snakes, amerykański gitarzysta Mike Greene, Deitra Farr & Her Blues Band.

outsider_blues_cd

Pod koniec kwietnia 2009 r. ukazała się pierwsza płyta zespołu pt: „Outsider Blues”, która została bardzo ciepło przyjęta w środowisku bluesowym.
Recenzja płyty na portalu Gitarzysta.pl – LINK.

Skład zespołu:
-Jacek Szpytma – śpiew, harmonijka, git. slide
-Marlena Szpytma – śpiew
-Rufin Ruchel – gitara, piano
-Darek Czebiera – gitara
-Piotrek Bienkiewicz – gitara
-Marcin Strączek – bas
-Przemek Nycz – perkusja
-Janusz Kraszewski – saksofony

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.