Magda Piskorczyk MasterClass

MasterClass, to tytuł płyty nagranej w studio OKO w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty w 2012 roku w ramach pierwszych tego typu w Polsce autorskich warsztatów Magdy Piskorczyk.

W pierwszej ich części utytułowana wokalistka i multiinstrumentalistka uczyła kilkunastu młodych muzyków wielu istotnych, ale nie zawsze widocznych na scenie, umiejętności, takich jak wspólne granie, baczne słuchanie się na scenie czy współtworzenie muzyki z innymi osobami. W drugiej części warsztatów Magda skupiła się na pracy aranżacyjnej wybranych na płytę utworów oraz efektywnej pracy w studio nagraniowym. Magda jest pomysłodawcą całości zajęć i koncepcji płyty, producentem muzycznym, a także realizatorką dźwięku i miksu. Płyta prezentuje 11 bardzo różnych stylistycznie utworów wybranych wraz z nią przez uczestników zajęć.

Karolina ‘Jarzyna’ Jarzyńska & Magda Piskorczyk – Miłość ci wszystko wybaczy

Tak o tym albumie pisze pomysłodawczyni projektu:

Oto mają Państwo przed sobą fonogram szczególny, będący zwieńczeniem naszych pięknych muzycznych spotkań. Dzięki temu, że spotkało się kilkanaście tak różnych osób o wielu zainteresowaniach muzycznych możemy wszyscy cieszyć się tak różnorodnym wydawnictwem, które łączy jeden duch wiary w muzykę i miłość do drugiego człowieka.
Muzyka i śpiew to nieodzowna część mojego życia, ale nie uważam, że każda wokalistka/wokalista, nawet ktoś uznany za wyśmienitego śpiewaka, musi od razu potrafić lub wręcz chcieć szkolić ludzi pod kątem wokalnym. Wszak jest tylu znakomitych trenerów głosu… Sprawa wydaje mi się zdecydowanie ciekawsza, kiedy myślę o tym, że mogę przekazać ludziom pasję do WSPÓŁTWORZENIA muzyki z innymi osobami, otworzyć im oczy na to, na co zapewne wcześniej nie zwracali uwagi. M.in. na to, że jeśli wyśpiewujesz słowa, świadomość tego, o czym śpiewasz jest ważna; na to, że dosłownie za pomocą każdego instrumentu można pięknie opowiedzieć historię, którą ma się w głowie. Że MUZYKA TO NIE TYLKO GAMY, NUTY, ALE PRZEDE WSZYSTKIM JEDNA Z NAJCUDOWNIEJSZYCH FORM DIALOGU Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM, która jest w moim mniemaniu podstawą w tworzeniu tej szczególnej materii.

Niechaj myślą przewodnią będzie „I believe in music and I believe in love“!
Magda “Magic” Piskorczyk

Pełna informacja o projekcie: pdf

Źródło: Magda Piskorczyk Management

osrodek_kultury_ochoty_www-logo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.