Magda Piskorczyk z Afro Groove na Saskiej Kępie

We wtorek 25 lutego (godz.19:00) w warszawskim Klubie Saska Kępa (ul.Brukselskiej 23) odbędzie się koncert Magdy Piskorczyk – (wokal, aranżacje, kompozycje, gitara akustyczna i basowa) z zespołem w składzie: Aleksandra Siemieniuk (gitara dobro, akustyczna i elektryczna) i Bartosz Kazek (perkusja i instrumenty perkusyjne).

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w klubie przed koncertem.

Oddajmy głos najlepszej wokalistce 2013 roku w ankiecie Blues Top kwartalnika Twój Blues:

piskorczyk_saska_kepa_2014_plakatHEJ WARSZAWO !
Drodzy Państwo, nagminnie słyszę pytanie “Kiedy koncert w Warszawie?” Postaraliśmy się więc mocno i odpowiadam, dokładnie za 19 dni, 25 LUTEGO 2014.

Mam nadzieję, że tych pytających nie zabraknie i że zapełnią Państwo salę w Klubie Kultury Saska Kępa! Jest miejsca dość, przynajmniej na 200 osób. To co ? Widzimy się i ruszamy w kolejną podróż muzyczną ?  Tylko tak, na pewno 🙂 Nie ma, że wtorek, że rano praca, że autobus, że pociąg nie będzie jeździł itd. 🙂 Wszystko da się zrobić, jeśli się chce. Wiem, bo sama też bywam na koncertach, mimo, że nierzadko trzeba wstać następnego dnia o 6-7 rano 🙂

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia !
Magic

Magda Piskorczyk zaprasza do muzycznej podróży poprzez świat bliskich jej tradycji, kultur i dźwięków. Prezentuje Afro Groove czyli wielobarwne, dynamiczne i bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi.

“Afro Groove” to także tytuł nominowanego do nagrody Fryderyk 2012 albumu, który Magda nagrała na żywo z Billy Gibsonem, amerykańskim wokalistą i wirtuozem harmonijki, nazywanym w Memphis Księciem Bealy Street, laureatem Blues Award.

Magda śpiewa (głównie po angielsku, ale także w językach takich jak tamaszek czy bambara) i gra na gitarze akustycznej oraz basowej. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.

Magda Piskorczyk śpiewała na wielu międzynarodowych festiwalach europejskich, a także w USA i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka i Slidin’ Slima ze Szwecji.

Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Sześciokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika “Twój Blues”. Nazwana we Francji “la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).

Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta “Magda Piskorczyk Masterclass”.

Żródło: Magda Piskorczyk

Magda_Piskorczyk_Afro_Groove

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.