W lutym Gwyn Ashton w Polsce

W dniach 14-23 lutego Gwyn Ashton wraz z Łukaszem Gorczycą i Tomkiem Dominikiem zagra koncerty w Polsce.

Gwyn Ashton Trio:
Gwyn Ashton – gitara, wokal
Łukasz Gorczyca – bas
Tomek Dominik – perkusja

Terminy koncertów:
14.02 – Darłowo, Pub Bagatella, ul.Powstańców Warszawskich 65
15.02 – Ostróda, Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 22 (godz.19:00, 15 zł)
16.02 – Aleksandrów Kujawski

Gwyn_Ashton_Pamela_201417.02 – Torun, Hard Rock Pub Pamela, ul.Legionów 36 (godz.19:00, wstęp wolny)
Tego wieczoru wystąpi również w Hard Rock Pub Pamela Janusz Niekrasz. Znany głównie jako basista TSA, tym razem muzyk zaprezentuje się w roli gitarzysty i wokalisty grupy Blues Power. W tym projekcie zagrają też: były perkusista toruńskiej grupy Tortilla Flat – Leszek Gołębiowski oraz basista Krzysztof Ogrodnik.

19.02 – Mogilno
20.02 – Koźmin Wielkopolski
21.02 – Grodków, Ośrodek Kultury i Rekreacji, Sala Domu Kultury (godz.20:00, 30 i 35 zł)
22.02 – Sława
23.02 – Kielce

GWYN ASHTON – gitarzysta, wokalista i autor tekstów, urodził się w Walii.
Na gitarze zaczął grać mając 12 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak  Chuck Berry, Jimi Hendrix, Buddy Holly, Muddy Waters, a przede wszystkim Rory Gallagher.

W 1991 roku przeniósł się do Melbourne w Australii. Przez wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka buduje opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach. Podczas wieczoru w Adelajdzie inaugurującego tournee Rory Gallagher’a po Australii koncert ASHTON’A otwiera bluesowy spektakl jego idola z Irlandii.

Dopiero w 1993 roku nagrywa swoją pierwszą płytę “Feel the Heat”, którą promuje w trakcie trasy koncertowej z ALBERT’EM LEE i STEVE’M MORSEM (obecnie w DEEP PURPLE ).
Kolejny album Beg, Borrow and Steel (1996) zaowocował koncertami w Australii, USA i Europie. Od tego czasu Gwyn Ashton na stałe przeniósł się do Europy. W 1998 roku nakładem Riverside Records ukazały się reedycje dwóch pierwszych płyt, a w roku 2000 pojawił się nowy album – Fang It!. Już po przeprowadzce do Europy, Ashton grywał wiele koncertów, często w wybitnym towarzystwie (Peter Greenm Dr. Feelgood, Sam Brown, Nine Below Zero, Robin Trower, Wishbone Ash, Snowy White, Vanilla Fudge, The Yardbirds, Pat Travers, Tony Joe White, Steve Lukather, Walter Trout). Jest też często zapraszanym gościem wielu festiwali bluesowych. Na płycie Prohibition, Ashtona wspomagają takie gwiazdy jak Chris Glen i Ted McKenna oraz Don Airey.
W 2012 roku muzyk wydał płytę “Radiogram”.

Gwyn_Ashton_Poland_2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.