Lublin Blues Session 2021

W sobotę 16.10. w Domu Kultury LSM odbędzie się 11. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Tegoroczni wykonawcy związani są z Lublinem, ale łączy ich także twórcze podejście do muzyki i zamiłowanie do bluesa.

Koncerty rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, m.in. charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel i inne.

Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Usłyszymy utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ grupy Teksasy i Wojtka Cugowskiego. Po latach muzycy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych… W programie materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się wkrótce.

Przed koncertami zapraszamy na część edukacyjną Lublin Blues Session, czyli wystawę fotografii pt. „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” i spotkanie z jej autorem – Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Zawiera głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale nie brakuje też artystów brytyjskich i naturalnie polskich.

Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Koncerty zapowie i poprowadzi lubelski muzyk, dziennikarz radiowy i konferansjer – Paweł Błędowski.

Program Lublin Blues Session 2021

16.10.2021 (sobota) – Dom Kultury LSM

  • godz. 18:00 – „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” – wystawa fotografii koncertowej Zbyszka Jędrzejczyka i spotkanie z autorem
  • godz. 19:00 – koncerty „LUBLIN BLUES SESSION 2021”

– Łukasz Jemioła

– Adam Bartoś

– Teksasy & Wojtek Cugowski

Weź udział w wydarzeniu !

Regulamin uczestnictwa

Przed zakupem biletu prosimy o przeczytanie regulaminu uczestnictwa w wydarzeniu. Przed wejściem na koncert konieczne jest zostawienie Organizatorowi wypełnionego oświadczenia dt. Covid 19.

Regulamin uczestnictwa w LBS 2021

Oświadczenie uczestnika LBS 2021 – Covid 19

Uwaga !!   Liczba miejsc ograniczona i w związku z możliwymi wprowadzeniami obostrzeń dt. Covid-19 może się jeszcze zmniejszyć.

Bilety

50 zł.  – przedsprzedaż  – online (eBilet.pl)

60 zł. – w dniu koncertu  – online (eBilet.pl) oraz stacjonarnie w Domu Kultury LSM od g. 17:30

Każdy uczestnik koncertu otrzyma gratis – płytę „LUBLIN BLUES SESSION 2011″, która została wydana podczas pierwszej edycji wydarzenia w 2011 roku. Płyta prezentuje utwory lubelskich zespołów i muzyków bluesowych.

Źródło: Scena Bluesowa Lublin

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.