Lublin Blues Session 2019

W piątek 20.09. w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” odbędzie się 9. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”.

Koncerty rozpocznie akustyczny duet – Buskin’ Jack, a następnie autorskie utwory zagra kwartet Adama Bartosia. Gwiazdą tegorocznej edycji jest Wanda Johnson – bluesowo-soulowa wokalistka z USA, która wystąpi ze swoim zespołem.

Wydarzenie poprowadzi Piotr Wróblewski – dziennikarz Polskiego Radia Lublin. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Daniela Drobika prezentująca artystów występujących podczas „LUBLIN BLUES SESSION” w latach 2014-2018.

„LUBLIN BLUES SESSION” to projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym realizowany od 2011 roku. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest  Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Bilety na koncert:

  • 40 zł.  (online oraz przedsprzedaż stacjonarna)
  • 50 zł. (w dniu koncertu)

Sprzedaż online – E-bilet.pl

Sprzedaż stacjonarna:

  • od 29.07. w sklepie muzycznym Quena, ul. Kiepury 5B. Sklep otwarty od poniedziałku do piątku: 10:00 – 18:00; i w soboty: 10:00 – 14:00.  Rezerwacje biletów: 81 721-19-65
  • od 3.09. w ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, w godz. 14.00-17.00.  Rezerwacje biletów: 506-005-028.

Wanda Johnson – wokalistka jest synonimem bluesa z duszą. Artystka prezentuje dojrzały, lekko jazzujący styl. Śpiewa słodko i łagodnie, a nie ostro i agresywnie. Ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel w swojej muzyce. Jej piosenki są dobrze wyważoną mieszanką ballad i swingujących gorących kawałków. Urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie w rodzinie o muzycznych tradycjach, jako jedna z dziewięciu sióstr. Choć z muzyką jest związana od dziecka, profesjonalnie śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90.,a debiutancką płytę “Call Me Miss Wanda” wydała w 2003 roku. Wanda prezentuje świetnie wykonane, własne piosenki z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością. Jej krystalicznie czysty głos, nie potrzebuje efektów ani ulepszeń.

Adam Bartoś – lubelski wokalista grający na gitarach: akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej oraz na harmonijce ustnej. Wykonuje autorskie, śpiewane po polsku utwory, inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Obdarzony głosem o charakterystycznej barwie, potrafi stworzyć niepowtarzalny muzyczny świat a standardom nadać osobisty charakter.

Buskin’ Jack – to artystyczny pseudonim i zarazem nowe muzyczne wcielenie Jacka Herzberga – bydgoskiego bluesmana, założyciela i lidera kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności. W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami – Green Grass, Doktor Blues, Double Six – wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych i w klubach na terenie Polski i poza granicami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.