Leonard Cohen – Popular Problems

Ukazał się trzynasty album Leonarda Cohena “Popular Problems”. Kanadyjski artysta sprawił sobie prezent urodzinowy wydając tę płytę. Skończył 80 lat (!) 21 września, a płyta ukazała się na rynku 23 września.

Od dawna wiadomo, jak popularnym artystą jest Leonard Cohen w naszym kraju i on o tym wie. Dlatego też, dla polskich fanów, przygotował niespodziankę w postaci książeczki z przekładami piosenek w tłumaczeniu Daniela Wyszogrodzkiego (tłumacz, autor, dziennikarz muzyczny i kierownik literacki Teatru Muzycznego Roma w Warszawie). Książeczka (cały proces nadzorował sam Leonard Cohen ze swoimi managerami) będzie dodana do pierwszych nakładów polskiej edycji płyty, a jest już ona do nabycia w Empiku:

CD (41,99 zł) – LINK
Analogowa + CD ( 103,99 zł) – LINK (data premiery 07.10.2014 r.)

Dystrybutor: Sony Music Entertainment

Tracklista płyty Popular Problems:leonard_Cohen_www_2
1. Slow 3:25
2. Almost Like the Blues 3:28
3. Samson in New Orleans 4:39
4. A Street 3:32
5. Did I Ever Love You 4:10
6. My Oh My 3:36
7. Nevermind 4:39
8. Born in Chains 4:55
9. You Got Me Singing 3:31
Razem: 35:55
…………………………………………
Na porywającym premierowym albumie studyjnym Popular Problems Leonard Cohen wciąga nas w splątane uliczki snów i nadaje nowy ton nadziei i rozpaczy, radości i żałobie. Cohen jest tu ponownie kochankiem w stanie nieustannego zadziwienia, śpiewającym o ludzkiej kondycji w chwilach, gdy „dusza otwiera się w komnatach tęsknoty”. W jego legendarnie już niskim głosie jak nigdy dotąd słychać świadomość i zaangażowanie. Wyrazistość i siła dziewięciu hipnotyzujących piosenek sprawią, że będziemy je śpiewać bez końca.

Duży wkład w nagranie krążka miał wieloletni współpracownik artysty, Patrick Leonard. Połączenie wyobraźni i kreatywnych sił obu muzyków nadaje krążkowi Popular Problems swieżości, ale nie pozbawia go uroku, który od 5 dekad inspiruje i zachwyca fanów Cohena.

“Leonard Cohen przekroczył kolejne granice swoim twórczym podejściem do muzyki” mówi Rob Stringer, szef należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. „Tych dziewięć piosenek jest utrzymanych w stylu Cohena, ale i absolutnie unikalnych. Cieszymy się, że dane będzie nam ponownie współtworzyć historię muzyki”.

“Popular Problems” wyprodukowana została przez Patricka Leonarda, zmasterowana w Marcussen Mastering, a nagrana i zmiksowana została przez Jesse’go E. Stringa i Billa Bottrella.

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.