Kapela na Dobry Dzień – Jak sobi zaśpiwam

Płyta zespołu Kapela na Dobry Dzień jest płytą zaliczaną bardziej do płyt folkowych, niż bluesowych, mimo to jest tutaj. Choćby z tego względu, że zespół zadedykował swoją twórczość ukochanym Bieszczadom, a w jego składzie jest Marek “Pegaz” Kobus (The Jan Gałach Band).
Muzyka zespołu została doceniona przez publiczność i zespół mógł zaprezentować swoją twórczość na Przystanku Woodstock w 2010 roku.

Tak się przedstawiają:
Przed laty indywidualne pasje prowadziły nas różnymi ścieżkami muzycznych poszukiwań, które jednak często krzyżowały się właśnie gdzieś w Bieszczadach. Stąd wszyscy pochodzimy (od Cisnej przez Ustrzyki Dolne do Sanoka), tu postanowiliśmy wrócić, tu chcemy żyć i tworzyć. Od 2002 roku podjęliśmy radość i trud wspólnej wędrówki, połączyliśmy siły aby powołać do życia zespół, dla którego tradycyjna muzyka tych gór stała się skarbcem motywów i inspiracji.
Dbając o tradycyjny repertuar czerpiemy inspirację z folkloru łemkowskiego, bojkowskiego oraz polskiego, zachowując oryginalne słowa, język, melodię. Jednak połączyliśmy to wszystko z energią bardziej współczesnych brzmień. Nasze muzyczne aranżacje są wypadkową różnych stylów, można w nich odnaleźć elementy folku, bluesa, jazzu i rocka. Dzięki temu, mimo różnych fascynacji muzycznych, mogliśmy pójść wspólną drogą, na której tradycja staje się współczesna,
a wspólna wędrówka staje się pasją odkrywania rodzimego folkloru. Podczas naszych koncertów proponujemy więc spotkanie z tradycyjną muzyką Bieszczadów w nowych pełnych pasji aranżacjach.

Skład zespołu Kapela na Dobry Dzień:
Katarzyna Maliniak, Aleksandra Rózga, Marek „Pegaz” Kobus, Maciek Kaczmarski, Radek Krochma, Krzysztof Mika, Tomasz Dybała.

Spis utworów:
-Oj żywot
-Już mi się
-Nese hala wodu
-Mała ja myłoho
-Jedzie janek
-Kałyna
-Jak sobi zaspiwam
-Przez tę naszą wieś
-Hop
-Czerwona róża
-Son

bonus
Stefan (2005)

Płyta do nabycia: eMuza.pl

kndd_www_1

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.