Jerry’s Hole Band – Brudna miłość

Jerry’s Hole Band:
By przekazać radość swoich lat, nieść pokój i miłość całemu światu postanowili popełnić zespół Jerry’s Hole Band.

Czterech romantycznych przystojniaków, lubieżnie rozglądających się wokół siebie, przebierając wśród „warzyw” świata, notujących wypadki i wpadki życia, by móc potem o nich śpiewać i grać.
Posługują się słowem dla wszystkich zrozumiałym, używają języka ojczystego gdyż żaden inny język nie jest w stanie wyrazić tak jasno „babolów” i uniesień życia w kraju nad Wisłą.
Na składnie dźwięków wydobywanych z instrumentów, na których grają kompilują się miłości muzyczne każdego z członków teamu, które oscylują między bluesem, ryt hm bluesem, jump bluesem, rock&rollem i swingiem.
Brudna miłość:
Już od początku istnienia zespołu muzycy z JHB kładą nacisk na twórczość autorską, na granie własnego bluesa z polskim tekstem, czego efektem była ich pierwsza płyta z 12 autorskimi utworami głównie do poezji Adama Andryszczyka, wydana w październiku 1999 roku. Kolejne lata muzycy poświęcili głównie festiwalom oraz koncertom, a ich twórczość została zapisana na kilku płytach demo. Po zawieszeniu działalności panowie z JHB udzielają się w różnych projektach, między innymi współpracując z takimi muzykami, jak Mike Quick, Daddy Hemingway, Carlos Johnson, Jan “Izba” Izbiński, Marek Kazana, Wojciech Czajkowski czy Piotr Kałużny, by na jesień 2007 roku przywrócić idee Jerry’s Hole Band do życia. “Brudna miłość” to godzina muzyki z pulsem jump bluesa i bluesa, w której znalazły się utwory JHB z końca lat 90, oraz piosenki z XXI wieku z poezją i tekstami wiecznie aktualnymi. To zlepek uniesień i “babolów” z życia w kraju nad Wisłą.
Skład zespołu:
Radek Zawiliński – bas i śpiewanie
Waldek Zieliński – gitara
Jacek Cichocki – harmonijki
Marek Siwka – perkusja
Darek Kabaciński – organy Hammonda

Gościnnie:
Jan “Izba” Izbiński – gitara i vocal
Darek Kabaciński – gitara
Jurek Jędra – perkusja

Firma fonograficzna: Flower Records
Płyta do kupienia: BookMaster lub Merlin

Free Blues Club – JERRY’S HOLE BAND – Pani Jola

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.