JazzPRES: Napięte bluesowe lato i Nadmiar

W lipcowo-sierpniowym numerze magazynu JazzPRESS „Bluesowy Zaułek”, a w nim Aya Lidia Al-Azab o festiwalach i Adam Brzeziński o zespole Nadmiar.

Bohaterem wakacyjnego numeru JazzPRESS jest trębacz, kompozytor i pedagog Piotr Wojtasik, jest relacja z konferencji prasowej podsumowującej Akcję RadioJAZZ.FM – Reaktywacja!, rozmowy z muzykami, płyty i festiwale.

Aya_Lidia_Al-Azab_JazzPRESSBluesowy Zaułek: Napięte bluesowe lato – Aya Lidia Al-Azab

Zarządzam wielkie pakowanie! Oficjalnie rozpoczęliśmy lato, czy sezon festiwali plenerowych. Na mapie polskich bluesowych imprez nie zabrakło tych sztandarowych:Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festival, Front Porch czyli Lauba Pełno Bluesa, Rybnik Blues Festival, Blues Express, Blues nad
Bobrem czy Blues w Leśniczówce.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JazzPRESS (str. 126) – LINK /.pdf/

Adam_Brzezinski_JazzPRESSBluesowy Zaułek: Nadmiar “Impreza” – Adam Brzeziński

Zespół Nadmiar obecny jest na polskiej scenie bluesowej od dwóch dekad, ale dopiero teraz nadarzyła się okazja zaistnienia w świadomości szerszego audytorium za sprawą świeżo wydanej płyty. Album Impreza to efekt wieloletniej pracy, która finalnie ukształtowała brzmienie zespołu. Efekt jest zadawalający, pomimo mojego zazwyczaj krytycznego nastawienia wobec muzyki tworzonej przez naszych rodzimych artystów. Album Impreza dołączył do wąskiego grona polskich wydawnictw wartych polecenia.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JazzPRESS (str. 128) – LINK /.pdf/

Nadmiar_Impreza_cd

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.