Jan Gałach Band w Ostrowie i Gomunicach

Zespoł Jan Gałach Band w połowie marca wystąpi w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Gomunicach.

ock_ostrow_wlkp14 marca 2014 r. (godz. 20:00) Ostrowskie Centrum Kultury (Ostrów Wielkopolski, ul.Wolności 2, Mała Scena)

Koncert w OCK w Ostrowie Wielkopolskim będzie pierwszym występem krajowym w tym roku. Zespół zaprezentuje swój materiał z wydanej płyty oraz kompozycje, które ukażą się na następnej krążku. Koncert na dwie perkusje będzie na pewno niecodziennym wydarzeniem dla przybyłych gości oraz wszystkich fanów.

Bilety: 30 zł (kasa OCK)
Uwaga! Ilość miejsc siedzących ograniczona

klub_bogart_logo

15 marca 2014 r. (godz. 20:30) Klub Muzyczny Bogart (Gomunice, ul.Fabryczna 13)

Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011 roku, kiedy to na stałe do zespołu dołączyła wokalistka Karolina Cygonek. Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści. Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów, jak Widespread Panic, Phish czy Gov’t Mule.

2013 rok był niezwykle udany dla zespołu. Ukazała się długo oczekiwana płyta “Jan Gałach & Friends”, na której można usłyszeć nie tylko muzyków tworzących Jan Gałach Band, ale także innych znakomitych wykonawców, których Jan Gałach zaprosił do współpracy.

Zespół wystąpił także na najważniejszych festiwalach w kraju, świetnie prezentując swoje umiejętności i profesjonalizm. Ubiegłoroczna praca zespołu została zauważona i doceniona przez krytyków i stacje radiowe, prezentowano bowiem nagrania z albumu w największych rozgłośniach radiowych, nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. W styczniu tego roku Jan Gałach Band reprezentował Polskę podczas International Blues Challenge w Memphis, co jest ogromnym wyróżnieniem i sukcesem tego zespołu. Rok 2013 przyniósł także kilka wyróżnień, między innymi zespół został uznany przez czytelników magazynu “Twój Blues” za Najlepszy Zespół 2013 Roku, a Jan Gałach ponownie, drugi raz z rzędu uplasował się na pierwszej pozycji, jako Instrumentalista Roku.

jan_galach_band_ock_2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.